Diabextan Türkiye, uzman görüşleri, nasıl kullanılır, fiyatı – kan şekeri seviyesini düşürmenin 4 sırrı

Must Try

Kan şekeri seviyesi, diyabetli kişiler için büyük bir endişe kaynağıdır. Hiperglisemi olarak bilinen yüksek kan şekeri, bir kişinin kan şekeri seviyesi desilitre başına 180 miligramın (mg/dL) üzerinde olduğunda ortaya çıkar.

Kan şekeri düzeyindeki dengesizliğin, belirtilerin farkında bile olmayan “diyabet öncesi” hastalar için sağlık ve yaşam kalitesi açısından olumsuz sonuçları olabileceğini biliyor muydunuz?

Bu yazıda, kan şekerini düşürmenin en önemli 4 sırrını gözden geçiriyoruz.

Kan şekerini kontrol etmek neden önemlidir?

Kan şekerinizi hedef değerlerde tutmak, yüksek kan şekerinin neden olacağı sağlık sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Düzensiz kan şekeri seviyesi zaman içinde, birçok organda ve sistemdeki küçük ve büyük kan damarlarına zarar verebilir. Bu da aşağıdakileri de içeren ciddi sonuçlara yol açabilir: Görme bozukluğu ve körlük, ayak ülseri, enfeksiyon ve ampütasyonlar, böbrek yetmezliği, diyaliz, kalp krizi, felç, periferik vasküler sistem hastalıkları, sinir sisteminde ağrı ve halsizliğe yol açan hasar.

Şu şaşırtıcı istatistiklere bir göz atın: Türkiye’de kişilerin %90’ına yakın oranda kan şekeri seviyesi bozuktur. Normalden daha fazla mı aç hissediyorsunuz? Yoksa her zamankinden daha fazla mı susuyorsunuz? Üst bacaklarınızda ağrı hissediyor musunuz yoksa ayak bileklerinizin ve ayaklarınızın şişmiş olduğunu mu hissediyorsunuz? Eğer bu şikayetleriniz varsa yüksek kan şekeri seviyesinin sonuçlarından mustarip olma ihtimaliniz yüksektir.

Kan şekeri seviyenizi yemeklerden önce 100 mg/dL’nin altında, yemeklerden sonra 180 mg/dL’nin altında tutarak, bozuk kan şekeri seviyesinden kaynaklanan yan etki riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Diabextan nedir – kan şekeri nasıl düşürülür

İşte yüksek kan şekerini düşürmenin ve komplikasyon oluşması riskini azaltmanın en iyi 4 yolu:

1 Karbonhidrat alımını azaltın

Araştırmacılar, karbonhidrat oranı düşük ve protein oranı yüksek yiyecekler yemenin kan şekeri seviyesini düşürdüğünü gösteren çalışmalar yaptılar.

Vücut, karbonhidratları, enerji olarak kullandığı şekere ayırır. Diyette bazı karbonhidratlar gereklidir. Bununla birlikte, birçok insan için (özellikle şeker hastaları), çok fazla karbonhidrat almak kan şekerinde aşırı bir sıçramaya neden olabilir.

Bir kişinin aldığı karbonhidrat miktarını azaltmak kan şekeri salınımını azaltır.

2 Doğru karbonhidratları tüketin

İki ana karbonhidrat türü vardır: Basit ve karmaşık. Bunlar kan şekeri seviyesini farklı şekilde etkiler.

Basit karbonhidratlar, çoğunlukla bir tür şekerden oluşur. Beyaz ekmek, makarna ve tatlı gibi yiyeceklerde bulunurlar. Vücut bu karbonhidratları çok hızlı bir şekilde şekerlere ayırır. Bu da kan şekeri seviyesinin hızla yükselmesine neden olur.

Karmaşık karbonhidratlar, birbirine bağlı üç veya daha fazla şeker türünden oluşur. Bu tür şekerler arasındaki kimyasal bağlar karmaşık olduğundan, vücudun onları parçalamak için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Sonuç olarak şeker vücuda yavaş yavaş salınır, bu da kan şekeri seviyesinin yemekten sonra hızlı bir şekilde yükselmemesi anlamına gelir. Karmaşık karbonhidrat örnekleri, tam tahıl çeşitlerini ve tatlı patatesleri içerir.

3 Düşük glisemik indeksi olan yiyecekleri seçin

Glisemik indeks, çeşitli yiyecekleri kan şekeri seviyesinde nasıl bir artışa neden olduğuna göre ölçer ve sıralar. Araştırmalar, düşük glisemik indeksi olan bir diyete bağlı kalmanın kan şekeri seviyesindeki hızlı sıçramayı azalttığını gösteriyor.

Düşük glisemik indeksi olan yiyecekler, değeri 55’ten düşük olanlardır. Düşük glisemik indeksi olan yiyeceklere örnekler şunlardır: Tatlı patates, kinoa, baklagiller, az yağlı süt, yeşil yapraklı sebzeler, nişastalı olmayan sebzeler, fındık, çekirdekler, et ve balık.

4 Düzenli kan şekeri kontrolü takviyesi alımı

Son zamanlarda medyada kan şekeri seviyesini korumaya yönelik Diabextan gibi takviyelerden sıkça bahsedilmektedir ve bunun haklı bir nedeni vardır.

Doğal, klinik olarak test edilmiş bileşenlerden yapılmış olan Diabextan adlı ürünün, kan şekeri seviyesini dengelemede etkili olduğu görülmüştür. Takviye almanın temel faydaları arasında metabolizmanın sağlıklı işleyişini desteklemek, karbonhidrat ve lipitlerin sağlıklı bir metabolizmasını uyarmak ve sağlıklı bir kan şekeri seviyesini korumak yer alır.

Ek bir avantaj, kilo kaybına yardımcı olmasıdır, çünkü yüksek kan şekeri, vücudun yağ yakmasını önleyen fazla insülin salınımını tetikler.

Takviyenin aktif bileşenleri – tarçın, jimnastik, berberin, acı kavun, zerdeçal – endokrin bezleri de dahil olmak üzere tüm sistem ve organların işleyişini iyileştirmeye, vücudun sağlığını ve genel durumunu iyileştirmeye ve diyabetin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Diyabeti kontrol altında tutmak için, Diabextan alma talimatlarını izleyin:

  • Yemeklerden bağımsız olarak günde 2 kez 50 ml şurup alın.
  • Önerilen kurs süresi 15 gündür.
  • 2 hafta sonra Diabextan kürü tekrar edilebilir.

Ürün kalbe ve diğer organ ve sistemlere baskı uygulayan agresif bileşenler içermez, bu nedenle reçetesiz temin edilebilir.

Diabextan içindekiler, içeriği – bilmem gereken başka ne var?

Kısaca söylemek gerekirse… Yüksek kan şekerinin zararlı etkilerinden mustaripseniz hemen Diabextan satın almalısınız.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? İşte Diabextan için neden bu kadar harika olduğu hakkında daha fazla bilgi:

  • Gerçek anlamda doğaldır. Diabextan bitki özlerinin bir karışımını içeren tamamen doğal bir üründür. Reçete gerektirmez.
  • Faydalı olacağı garantilidir. Diabextan size % 100 memnuniyet garantisi sunar. Bu da hiçbir riskiniz olmadığı anlamına gelir.

Diabextan nerede satılır – nereden satın alınır?

İnternetteki ucuz taklitlere kanmayın. Gerçek Diabextan satın almak için hemen ürünün web sitesini ziyaret edin.

Diabextan kullanımı, kullananlar – paranızı boşa harcamayın

Kontrolü bugün ele alın.

Yüksek kan şekeri, yaşamınızda hayal kırıklığına neden oluyorsa ve yaşam kalitenizi düşürüyorsa daha iyi bir çözüme ihtiyacınız var. Kontrolü elinize geçirmek için alacağınız tek şey şudur: Diabextan.

Diabextan kullanıcı yorumları

Oya

Bacaklarımdaki hissi seviyorum! Uzun zamandır benim için gerçekten zordu. Bacaklarımın sağlıklı olmasının nasıl bir şey olduğunu unuttum.

Cüneyt

Aylardır yüksek kan şekeriyle savaşıyorum ve normalleştirmek için ilaç almaya başlamak üzereydim. Şimdi kendim düzenlemeyi başardığımda çok mutlu oldum.

Yasemin

Bacaklarımdaki uyuşma nedeniyle neredeyse yatağa bağlı kaldığımdan 2 aydır yapamadıklarımı artık rahatlıkla yapıyorum. Evde ve bahçede yürüyebiliyorum

Burcu

Sıcak havayı seviyorum ve daha hoşuma gidiyor! Yetersiz kan dolaşımı nedeniyle bacaklarım ve kollarım gün boyu sürekli üşüyordu. Ama şimdi geçti.

Haluk

10 yıldır ilk kez top oynadım. Bacaklarımın bir daha top oynayabilecek kadar sağlıklı olacağını hiç düşünmemiştim. Neyse ki yanılmışım.

Emel

Tekrar normal hissediyorum. Bacaklarım normal görünüyor ve eskisinden çok daha iyi hissediyorum.

 

Latest Recipes