Flekosteel Kosovë, përdorimi, opinionet, çmimi – trajtoni dhimbjen e kyçeve

Must Try

Flekosteel opinionet, përdorimi, përbërja

Flekosteel komentet, blej, çmimi, blihet

Flekosteel çmimi, opinionet, Kosovë

Flekosteel blihet, përbërja, komentet

Mos e injoroni kurrë dhimbjen e kyçeve! Edhe problemet e vogla me sistemin muskuloskeletor mund të çojnë në pasoja të rënda, deri në paaftësi. Për të rivendosur shëndetin e nyjeve do të ndihmojë Flekosteel, të cilat eliminojnë jo vetëm simptomat, por edhe shkaqet e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal.

Tani do të përpiqemi të kuptojmë se çfarë është Flekosteel, për çfarë shërben kremi, cilat janë përfitimet e tij, ku të blej Flekosteel dhe sa është çmimi i produktit në Kosovë, si dhe mund të gjeni komentet dhe opinionet rreth produktit në forumet.

Si punon Flekosteel?

Përbërja përbërëse e biokremit tretet plotësisht në lëngjet qelizore, është biokompatibile me qelizat epiteliale, nuk ka efekt kumulativ, alergjik, përmirëson trofizmin e lëkurës dhe indeve nënlëkurore, hidraton dhe ushqen lëkurën.

Promovon:

 • Eliminimi i simptomave të dhimbjes dhe edemës
 • Normalizimi i proceseve metabolike në kapsulën kyçe, parandalimi i hollimit të kërcit dhe proceseve shkatërruese të kockave të kyçeve
 • Normalizimi i vetive viskoelastike të lëngut sinovial
 • Përmirësimi i aftësive motorike të kyçit
 • Eliminimi i spazmave të muskujve të viçit
 • Neutralizimi dhe largimi i toksinave
 • Eliminimi i procesit infektiv
 • Eliminimi i hematomave
 • Lehtësimin e lodhjes dhe tensionit të muskujve

Mënyra e aplikimit

Kremi i mrekullueshëm Flekosteel do të ndihmojë në heqjen e këtyre problemeve, lehtësimin e dhimbjeve, ndalimin e inflamacionit dhe rivendosjen e kërcit artikular. Ky është një ilaç ideal për osteokondrozën dhe sëmundjet e tjera që vijnë nga problemet e shpinës. Vlen të porosisni mallrat tani në faqen zyrtare të internetit, e cila do t’ju lejojë të ndjeni ndryshimet për mirë nesër. Me Flekosteel ju mund të harroni dhimbjen e shpinës përgjithmonë!

Si të përdorni Flekosteel:

 • Aplikoni një sasi të vogël të produktit në fokusin e inflamacionit ose dhimbjes
 • Fërkojeni kremin me lëvizje të lehta masazhi
 • Prisni 10 – 15 minuta derisa ilaçi të përthithet
 • Vëzhgoni shpeshtësinë e përdorimit sipas udhëzimeve

Aplikohet deri në 3 herë në ditë, me aplikimin e fundit para gjumit. Kremi fërkohet në lëkurën e pastruar paraprakisht me lëvizje të lehta masazhuese. Regjimi i dozimit duhet të diskutohet me mjekun tuaj. Ai do të studiojë përbërjen cilësore dhe sasiore Flekosteel dhe do të marrë një vendim për përshtatshmërinë e përdorimit të tij. Për trajtimin e nyjeve të mëdha dhe të shpinës, kërkohen të paktën 3-4 cm shirita kremi të shtrydhur nga tubi. Dhe për dhimbje në kyçet e gishtave mjafton 1-2 cm nga ilaçi.

Ju mund të njiheni me karakteristikat e detajuara, të blihet ose të merrni një konsultë falas për këtë produkt, në faqen zyrtare të prodhuesit.

Vetitë farmakologjike

Efekti terapeutik Flekosteel bazohet në vetitë farmakologjike të substancave biologjikisht aktive që përbëjnë vajrat dhe fitoekstraktet. Të gjitha ato janë të nevojshme për funksionimin e duhur të nyjeve, shtyllës kurrizore, aparatit ligamento-tendon.

Flekosteel ka një efekt pozitiv kompleks në indet e buta, kërcore, kockore:

 • Zvogëlon ashpërsinë e dhimbjes
 • Ndalon procesin inflamator kronik të ngadaltë
 • Përmirëson furnizimin me gjak të strukturave artikulare dhe vertebrale me lëndë ushqyese dhe oksigjen
 • Ndihmon për të hequr qafe kërcitjen dhe klikimet që ndodhin kur anoni ose ktheni trupin, kokën, përkuljen ose shtrirjen e nyjeve
 • Rrit gamën e lëvizjes, eliminon ënjtjen dhe ngurtësimin e mëngjesit
 • Përmirëson gjendjen e enëve të gjakut

Në cilat raste duhet marrë?

Ekspertët rekomandojnë fuqimisht marrjen e ilaçit Flekosteel nëse keni simptomat e mëposhtme që tregojnë zhvillimin e sëmundjeve të kyçeve:

 • Dhimbje kyçesh
 • Fryrje dhe hiperemia e lëkurës në zonën e kyçit të prekur
 • Kërcitje specifike që dëgjohet gjatë lëvizjes
 • Shkelje e funksionit motorik
 • Ulja e lëvizshmërisë dhe elasticitetit të kyçeve
 • Ndjenja e ngurtësimit dhe parehati
 • Shkelje e aftësive motorike fine

Ilaçi përdoret për trajtimin e sëmundjeve të tilla si artriti, artroza, osteokondroza, reumatizmi, bursiti, osteoporoza, proceset inflamatore që shfaqen në nyje. Kapsulat përshkruhen gjithashtu për lëndime traumatike për të përshpejtuar shërimin dhe për të parandaluar komplikimet e padëshiruara.

Për qëllime profilaktike, kremi i nyjeve Flekosteel rekomandohet për të moshuarit, njerëz që rrisin rregullisht ngarkesën në sistemin muskuloskeletor, të cilët kanë një predispozitë trashëgimore ndaj sëmundjeve të kyçeve.

Rezultatet e aplikimit

Përgatitja Flekosteel për shëndetin e përbashkët garantohet të kontribuojë në arritjen e rezultateve pozitive të mëposhtme të aplikimit:

 • Eliminimi i dhimbjeve të kyçeve
 • Rimëkëmbja dhe rigjenerimi i përshpejtuar i strukturave të kërcit të dëmtuar
 • Rritja e elasticitetit të aparatit artikulo-ligamentoz
 • Rivendosja e funksioneve të kyçeve
 • Kthimi i butësisë dhe liria e lëvizjes
 • Eliminimi i proceseve inflamatore që prekin kyçet
 • Parandalimi i dëmtimeve traumatike me ngarkesa të shtuara në sistemin musculoskeletal
 • Lehtësim i dhimbjeve të muskujve
 • Trajtimi dhe parandalimi efektiv i sëmundjeve të kyçeve
 • Shtypja e garantuar e proceseve të shkatërrimit dhe deformimit të nyjeve

Kujdesuni për shëndetin e kyçeve tuaja! Për ta bërë këtë, ju vetëm duhet të blini Flekosteel.

4800 ALL

9600 ALL

Latest Recipes