Hetunis Türkiye, fiyatı, kullanıcı yorumları, nasıl kullanılır – 120 yıl yaşamayı planlıyorum

Must Try

92 yaşındaki dünya şampiyonu, reçeteyle alınan hiçbir ürün kullanmadan uzun yaşamasının sırrını açıkladı.

Polat Akkan, İstanbul’da düzenlenen uluslararası veteran yüzme şampiyonasında 50 metrede dünya rekoru kırarak 2 altın madalya kazandı. 92 yaşındaki Polat Akkan’ın dayanıklılığı, aktivite seviyesi ve sağlığı söz konusu pek çok 40 yaşındaki kişiden çok daha iyi.

Ancak Polat Akkan her zaman bu kadar sağlıklı değildi. 50 yaşında ciddi şekilde hastalandı, 60 yaşında kalp krizi geçirdi ve 68 yaşında engelli hale geldi.

Polat Akkan’ın geleceği, sağlığını ciddiye almaya karar verdiğinde pek parlak değildi. Fakat 2 yıl içinde tamamen iyileşmeyi başardı. 80 yaşına geldiğinde bu yaşlı emekli amcayı muayene eden doktorlar, bu yaşta olmasına rağmen ne kadar sağlıklı olduğunu gördüklerinde şaşkınlıklarını saklayamadılar: “Uzaya bile gidebilirdim.” (*Yani bir astronot kadar zindeydi) ).

Polat Akkan, 92 yaşına geldiğinde yüzmede dünya şampiyonu oldu. Ankara’da emekli maaşı ile zar zor geçinen Polat Akkan’ın reçeteyle satılan pahalı ürünlerden satın alma imkanı yoktu.

Peki, buna rağmen sağlığını geri kazanmayı ve hayatını uzatıp dünya şampiyonu bile olmayı nasıl başardı?

Polat Akkan, muhabirimizin uzun yaşamanın sırrı hakkındaki sorularını yanıtladı.

Polat Akkan, 92 yaşında veteran yüzme yarışlarında dünya şampiyonu olan kıdemli bir yüzücü.

Muhabir: Polat Bey, benim en önemli sorum şu: Bu yaşta bu kadar neşeli, sağlıklı ve hareketli olmak, turnuvalarda madalya kazanmak nasıl mümkün oluyor? Sırrınız ne?

Hep böyle değildim. Hayatım boyunca şantiyelerde çalıştım. Önce şef olarak, sonra da Ankara’da bir inşaat şirketinde. Bu tür işler çok stresli ve zordur. 50’yi geçtiğimde tansiyonum yükselmeye başladı. Önceleri arada bir çıkıyordu. Sonraları daha sık çıkmaya başladı. Sonunda hiç normal seviyeye inmedi. Bu yüzden sürekli yüksek tansiyon ile mücadele ediyordum. Yaşa bağlı hipertansiyon teşhisi kondu.

Doktorum tansiyonumu düşürmek için reçete yazdı. Şu anda yazdıklarının adını bile hatırlamıyorum. Bu ürünlerin faydasını gördüm ama içmeyi unuttuğumda tansiyonum hemen yükseliyordu. Bildiğim kadarıyla yüksek tansiyon hâlâ aynı şekilde tedavi ediliyor, yani 20 yılda değişen bir şey yok. Belki de tek değişiklik reçetelere yazılan ürünlerdeki bazı bazı yeni gelişmelerdir.

Aynı zamanda kendimi çok yaşlı hissetmeme rağmen çalışmaya devam ettim. Sonunda kalp krizi geçirdiğim için şantiyeden ambulansla çıkmak zorunda kaldım. Aslında doktorlar beni ölmekten son anda kurtardılar. Bir ay hastanede yattım. Taburcu olduktan sonra tam bir sağlık kontrolü için randevu aldım.

Doktor, yeni bir reçete yazarak tansiyonumu düşürmek için zaten içtiklerime ilaveler yaptı. Daha dünmüş gibi hatırlıyorum. Her gün bir avuç hap almam gerekiyordu. Ayrıca bunca hap içmek çok paraya mal oluyordu. Neredeyse markete gittiğim kadar eczaneye gidiyordum.

İçtiğim hapların dozunun zaman içinde arttırılması gerekiyordu. Ama bu haplarla hastalıktan kurtulamadım. Zaten bu haplarla tedavi olmak da mümkün değildi. 68 yaşında çalışamaz raporu alarak malulen emekli oldum.

Kalan son 3, 4 belki 5 yılımı evde geçirmem için beni resmen eve gönderdiler. Evet, hayatımın sona ermek üzere olduğunun farkındaydım. Kendimi iyi hissetmiyordum. Uyandığımda kendimi iyi hissediyorsam ve hiçbir yanım ağrımıyorsa tatile çıkmış gibi hissediyordum.

Bir tanıdığımla karşılaşmasaydım muhtemelen bu şekilde yaşayarak ölecektim. Bu bahsettiğim tanıdığımın kardeşi Kardiyoloji Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışıyordu. Bana damarlarımın kireçlenip daralmış olabileceğini söyledi. Damarlarımı temizlersem, ölmekten ölmekten kurtulabileceğimi söyledi. Durumu bana şöyle açıkladı: Damarlar tüp gibidir. Bunlar insan vücudunun her yerine yayılmışlardır. Kan bu tüplerden akar. Organlarınıza besin sağlayan ve organların atık ürünlerini toplayan kanımızdır.

Alkol ve sigara kullanımı, gereksiz yere stres yapmak, sağlıksız beslenmek gibi etkenler yüzünden yaşlandıkça kan damarlarında kolesterol ve diğer maddeler birikir. Kan damarları da paslanan borular gibi kirlenir. Kolesterol, kan damarlarının duvarlarında olduğu kadar kan damarlarının kıvrımlarında da kalın bir tabaka halinde biriktirilir. Sonuç olarak, kan damarlarının hacmi daralır ve organları beslemek için içlerinden daha az kan akar. Bu yüzden organlar daha az besin alır ve hastalanırlar. Şu anda yediğiniz miktarın 3’te biri veya 5’te biri kadar yemek yerseniz ne olacağını hayal edin. İnanılmaz derecede yorgun olursunuz. Aynı şey iç organlarınız için de geçerlidir.

Organlarınızı besleyebilmek için kalbiniz daha fazla kan pompalamaya çalışır. Bunun doğal bir sonucu vardır: damarlarda basinç artişi.

Evet, yüksek tansiyon kan damarları için kesinlikle tehlikelidir çünkü damarlar yırtılabilir veya kan pıhtısı serbest kalarak kalp krizi veya felce neden olabilir. Bu nedenle, doktorlar kan basıncını düşürmek için reçete yazarlar. Bununla birlikte, kan basıncının düşmesi, tekrar organların yetersiz beslenmesine yol açar. Bu şekilde bir kısır döngü oluşur.

Hipertoninin yanı sıra birçok başka hastalık da damarların daralmasına neden olur. 50, 60, 70 yaş gruplarında rastlanan hastalıkların %87’sinden fazlasına yüksek tansiyon neden olur.

Bununla birlikte, çok az insan bu sağlık sorununu iyileştirmenin başka yolları olduğunun farkındadır: tansiyonunuzu düzenleyip iç organlariniza kan dolaşimini iyileştirmek istiyorsaniz damarlarinizi temizlemelisiniz. İşte işin sırrı burada gizlidir. Damarlarımı temizlemeye başlar başlamaz dolaşımım tamamen düzeldi. Kalbim bir kez daha saat gibi çalışmaya başladı ve tansiyonum da normale döndü. Ayrıca iç organlarım da sağlıklı hale geldi.

Artık böbreğim ağrımıyor. Eskiden çok dert yandığım eklem ağrım ve korkunç baş ağrım geçti. Neşeli ve güçlü hissediyorum. Damarlarımı ilk temizlediğimde spor yapmaya da başladım. Spro yapmaya koşmayla başladım ardından yüzme ile devam ettim. Şimdi iki madalyam var. 50 yaşımdayken biri bana 92 yaşında yüzmede dünya şampiyonu olacağım söyleseydi, asla inanmazdım. Bu yüzden şimdi en az 120 yıl yaşamayı planlıyorum.

Muhabir: Yaşam süresini uzatmasına rağmen doktorlar bu yöntemle tansiyonu düşürme hakkında neden bu kadar az konuşuyorlar?

Yaşlıları kim umursuyor ki? Yaşlı insanlar herkes için külfet. Tedavi edilip yaşam sürelerinin uzatılmasının ekonomiye bir faydası yok. Biz ne kadar uzun yaşarsak o kadar uzun süre emekli maaşı alacağız demektir. Yaşlı insanlar her ekonomi için sadece yüktür. Bu nedenle kimse hayatımızı uzatmak gibi bir konuyla ilgilenmiyor.

Ayrıca hastalıkları (özellikle kalp hastalıklarını) tedavi etmek günümüzde multi milyon dolarlık bir iştir. Buna haplara ve doktorlara harcanan parayı da ekleyin. Şimdi bu hastaların sayısını bir düşünün. Her bir hasta, ek gelir kaynağı demektir. Dolayısıyla ilaç farmasötik şirketlerin hastayı tedavi etmesi kârlı bir iş değildir. Sadece geçici olarak kullanılan etkisiz ürün satarak daha fazla gelir elde ederler.

Öte yandan bizler daha uzun süre yaşamak istiyoruz. Bu isteğimiz dikkate alınmadığından tek yapabileceğimiz kendi kendimizi iyileştirmektir. Açıkçası, hap içerek tansiyonu düşürmek geçerli bir seçenek değildir. Uzun süre yaşamak istiyorsan damarlarını temizlemelisin. Tek olası çözüm bu.

Muhabir: Damarların nasıl temizlendiğini tam olarak açıklar mısınız?

Aslında bu günlerde bunu halletmek çok kolay. Eskiden dağlarda yetişen özel şifalı bitkiler ve bu bitkilerin özlerinden bulmak gerekiyordu. Damarları temizleme süreci aylar sürerdi (ben damarlarımı ilk kez temizlediğimde neredeyse 6 ay sürdü! ) Günümüzde artık bu tür şeylerle uğraşmanıza gerek yok. Damarlarınızın temizlik işlemi sadece 2 hafta sürüyor!

Hetunis adında çok faydalı bir ürün var. Damar temizliği için özel olarak geliştirilmiş. Günde sadece iki kez almanız yeterli.

Damarlarınızı 2 veya 3 yılda bir temizlemenizi öneririm. Bunu yaparsanız 80, 100, hatta 120 yıl bile yaşayabilirsiniz. Hareketliliğinizden hiçbir şey kaybetmez ve hastalanmasınız. Aktif ve neşeli bir ömür sürdürebilirsiniz. Ölümün köşesinden dönmüş bir ihtiyar olarak bana inanın. Günü kurtarmaya çalışmaktan çok daha iyi bir yaşama sahip olursunuz!

Ankaralı bu emekli sporcunun anlattığı yöntemin etkili olduğu anlaşılıyor. Acaba gerçekten etkili mi? Bu makaleyi okuyucularımız için yayınlamadan önce, Türkiye Ulusal Kardiyoloji Enstitüsü’nde Aort Hastalıkları Cerrahi Tedavisi Anabilim Dalı başhekimi ünlü kardiyolog doktor Mustafa Yeşil’e danışmaya karar verdik.

Dr. Mustafa Yeşil, mesleki yaşamını kalp hastalarının tedavisine adamış, Türkiye’nin en önde gelen kardiyoloji uzmanıdır. Kan damarları ve kalp sağlığı üzerine birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Muhabir: Doktor Bey, kan damarlarını temizleme yönteminin vücudu gerçekten iyileştirdiğini düşünüyor musunuz?

Evet, düşünüyorum. Kan damarlarının temizliği, sağlığınız için çok önemlidir. Elbette, doktor olmayan biri olarak Polat Akkan, insan vücudundaki süreçlerin çalışma şeklini büyük ölçüde basitleştirerek anlatıyor. Ancak özünde söyledikleri gerçekten doğru.

Kan damarlarını temizleme yöntemleri Ak Parti’nin önde gelen yöneticileri tarafından da kullanılıyor. Bu ünlü isimler, damarlarını düzenli olarak sanatoryum merkezlerinde temizletirler. Damarların temizlenmesi konusundaki bilgimiz de bur merkezlerde yapılan işlemlere dayanmaktadır. Polat Akkan’ın bahsettiği tanıdığının bir enstitüde araştırmacı olduğunu da unutmayın.

Sonuç olarak, bu tedaviye gerçekten ihtiyaç olduğunu söyleyebilirim. Üstelik giderek daha fazla doktor, 50 yaş üstü herkes için zorunlu hale getirilmesi gerektiğine inanıyor. Bu yöntem, yaşamı uzatmaya ve yaşlılıkta yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı oluyor. Aslında daralmış kan damarları, vakaların %96’sında yüksek tansiyona neden olur. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Muhabir: Hetunis adlı besin desteği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Bu ne tür bir üründür?

Klinik kardiyoloji bölümümüze bağlı araştırma enstitüsü tarafından geliştirilen Hetunis, Türkiye’de üretilmektedir. Bu araştırma merkezi, Türkiye’nin önde gelen enstitüsüdür. Bildiğim kadarıyla, geçmiş dönemde bu besin desteği, üst düzey politikacıları ve ünlü kişileri tedavi etmek için kullanılan reçeteyle alınabilen ürünlere dayanılarak geliştirildi. Bugünün teknolojileri 50-60 yıl öncesine kıyasla çok daha gelişmiş olduğu için, ürünün formül elbette bilim adamları tarafından daha da geliştirildi. Bu nedenle, son derece etkili olduğu ve “insanları gençleştirebildiği” uzun süredir bilinen ürün, bu şekilde daha da faydalı olmaya başladı.

Hetunis besin desteğindeki ana aktif madde, alfa-tokoferol adı verilen özel bir E vitamini formudur. Bu aktif madde, kolesterol moleküllerine nüfuz edip onları içeriden parçalayabilir.

Hetunis kullananlar, kullanımı

Bu besin desteğini Kardiyolojik Araştırma Enstitüsünde inceledik. Araştırmamızda ürünün 1-2 haftalık kullanımından sonra kan damarlarını çok iyi temizlediğini gördük. Size çalışmaların sonuçlarını göstereyim. Araştırmaya toplam 300 gönüllü katıldı.

 • Katılımcıların %96’sında kan damarlarındaki kolesterol ve diğer kirletici kalıntılar tamamen temizlendi
 • Katılımcıların %98’inde kötü kolesterol seviyesi düştü
 • Katılımcıların %94’ünde tansiyon normal seviyeye düştü
 • Katılımcıların %99’ında baş ağrısı şikayeti geçti
 • Katılımcıların %74’ünde görme bozukluğu iyileştir
 • Katılımcıların %99’unda kronik hastalıklar daha etkili bir şekilde tedavi edildi

Hetunis içindekiler, içeriği

Alfa tokoferol adı verilen aktif bileşene ek olarak Hetunis, kalp ve kan damarları üzerinde olumlu etkiye sahip olan yaklaşık 50 çeşit vitamin, makro ve mikro besin içerir. Hepsini burda saymaya gerek yok ama birkaçından bahsedeceğim.

 • C vitamin. Kan damarı duvarlarını güçlendirir ve tonunu iyileştirir. Ateroskleroz ve hipertansif kriz gelişe ihtimalini azaltır.
 • A vitamin. Küçük kılcal damarların geçirgenliğini geri kazandırır.
 • B1 vitamini. Kalp kasını güçlendirir. Kalp krizlerini önlemeye yardımcı olur.
 • B2 vitamini. Kandaki oksijen seviyesini arttırır.
 • B3 vitamini. Kan damarlarını genişletir ve alındığında kan basıncını anında düşürür.
 • B12 vitamini. Kanın pıhtılaşma özelliğini iyileştirir.
 • Binbirdelik otu özü. Vücuttaki fazla sıvıyı giderir.
 • Adi alıç. Hipertansif hastalarda sıklıkla görülen ödemi giderir.
 • Dikenli sarmaşık. Kan damarı duvarlarının tonunu iyileştirir ve sinir sistemini stabilize eder.
 • Kadife çiçeği. Hipertansif kriz ve felç olasışığını azaltır.

Yani, besin desteği ürünü çok karmaşık bir yapıya sahiptir. 50 yaşın üzerindeki kişilerde kardiyovasküler sistemin genel durumunu iyileştirmeyi amaçlar.

Muhabir: Hetunis’u nasıl edinebilirsiniz ve ücreti nedir?

Ne yazık ki, bununla ilgili bazı zorluklar olduğunu söylemeliyim. Eczane zincirlerinin, doktorların ve SGK’nın besin desteği ürünleri konusuna pek olumlu yaklaşmadığı aşikar. Bu nedenle ülkemizde bazı kişiler Hetunis besin desteğini piyasadan kaldırmak için her şeyi (yasa dışı yöntemler dahil olmak üzere) yapmaya çalıştılar ve kısmen başarılı oldular. Klinik Kardiyoloji Araştırma Enstitüsü, yetkililerle savaşacak enerjiye, zamana ve fırsata sahip olmadığını zaten açıklamıştı. Bu nedenle önümüzdeki 2-3 yıl boyunca Hetunis besin desteği ürününün üretimine başlamayacağını duyurmuştu.

Ancak ülkemizdeki emekliler için iyi bir haberimiz var: Klinik Araştırma Kardiyoloji Enstitüsü,önceden ürettiği ve elinde kalan Hetunis stokunu halka indirimli fiyattan satmaya karar verdi. Ayrıca bu besin desteği ürünü, Türkiye genelinde her yerden sipariş edilebilmekte ve posta yoluyla teslim edilmektir.

Hetunis nerede satılır

Hetunis satın almak istiyorsanız yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağım.

Aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Bu besin desteği ürününün resmi çekilişine katılın.
 • Danışman doktor daha sonra sizi arayıp ürünün teslim teslim edileceği adresi isteyecektir.
 • Paketinizi 3-5 gün sonra size en yakın postaneden teslim alabilirsiniz.
 • Bu besin desteği ürünü için reçeteye gerek yoktur. Ürün, ilk gelene ilk hizmet esasına göre tüm başvuru sahiplerine postalanacaktır.

Bir konuda sizi uyarmak isterim. Üründen sadece birkaç kutu kaldı. Yani siparişinizi yarın vermeyi düşünüyorsanız, yarına kadar elde stok kalmayabilir. Damarlarınızı temizlemek, yüksek tansiyon derdinden kurtulmak ve ömrünüzü uzatmak istiyorsanız Hetunis’unuzu hazır stokta varken hemen sipariş edin. İleride sipariş etme fırsatınız olmayabilir.

Kazandınız!

578 TL

289 TL

Hetunis kullanıcı yorumları, uzman görüşleri

Can Karanlık

Bu gerçekten denemeye değer! Şimdiye kadar yüksek tansiyon için kullandığım en faydalı ürün Hetunis oldu. Sadece 5 gündür alıyorum ama bugün uyandığımda normal tansiyonla uyandım. Üstelik bugün Hetunis dışında başka bir şey kullanmadım. Umarım yüksek tansiyondan derdinden tamamen kurtulmama yardımcı olur!

Figen Algül

Verdiğiniz ilgi çekici bilgi için teşekkürler. Siparişimi verdim. Şimdi bana bir kişinin tek seferde en fazla 3 kutu alabileceği söylendi.

Cüneyt Bahçıvan

Ben de az önce sipariş verdim. Hetunis‘u önceden de duymuştum. Kullananlar çok övgüyle bahsetmişlerdi ama şu ana kadar nereden alacağımı bilmiyordum. Artık biliyorum. Üstelik fiyatı indirimde!

Remzi Demirkol

Teşekkürler!

Leyla Ayık

Bu gerçekten harika bir besin desteği. 10 yıldır yüksek tansiyon hastasıyım. İlk belirtiler 42 yaşındayken ortaya çıkmıştı. Hiçbir şeyin faydasını görmedim. Tansiyonum sürekli yüksek seyrediyordu. Hetunis’u kullandığımdan beri yüksek tansiyon nedir unuttum! Demek ki Türkiye’de de uzmanların faydalı besin desteği ürünleri geliştirmeleri mümkün.

Cemile Üzümcü

Hetunis’u iki hafta kullandım. Kullanmaya başlamadan önce kolesterol seviyem 7,8 idi. İki hafta sonra 4,6’ya düştü. Kendimi çok daha sağlıklı hissetmeye başladım. Her ihtimale karşı kocam için 2 kutu daha sipariş ettim. Herkese tavsiye ederim!

Davut Saatçi

Bu besin desteği ürününü komşumdan duydum. Bana çok methetti. Ona da doktoru tavsiye etmiş. Başka bir web sitesinden sipariş etmiş ama orada fiyat daha yüksekmiş. Ona bu siteyi göstereceğim.

Yasemin Ölçer

Hetunis’un içindekiler listesi gerçekten etkileyici!

Burcu Ressam

Ben de şu belirtiler vardı: Tansiyon dalgalanmaları, halsizlik, hızlı kalp atışı, sürekli baş dönmesi, başımdaki uğultu nedeniyle çalışamama. Hetunis kullanarak bunlardan kurtulmayı denedim. Hepsi geçti. Bu mükemmel ürünün artık yapılmayacak olması ne kadar kötü. Doktorların aklı nerde!

Gülten Kollar

Karotis arterimde kolesterol birikimi tespit edilmişti. Hetunis çok faydalı oldu. Sayesinde ameliyat olmama gerek kalmadı. Kullanmamı doktorum önermişti. Bu siteden ilk sipariş veren kişilerden biriyim.

Vedat Deregeçer

Verdiğiniz bilgiler için sağolun. Ben de sipariş verdim. Ellerinde çok fazla ürün kalmadığı söylendi, ama hala biraz varmış.

Güllü Hayırlı

Düzenli olarak damarlarını temizlerim. Kendimi güçlü ve sağlıklı hissediyorum. Benim yaşımdakilerin çoğu çoktan vefat etti.

İris Akyazı

Hetunis’u belirtilen siteden sipariş ettim. Kalıtsal olarak yüksek tansiyon hastasıyım. Doktorum tansiyonumu kontrol altında tutmak için sürekli reçete yazardı ama nadiren 180/110 seviyesinin altına inerdi. Hetunis tedavisini denediğimden beri tamamen normal oldu. Beni gerçekten bu ürün kurtardı!

Tarık Doğan

Sürekli hastalıklarından şikayet eden bir arkadaşım var. Midesinden kalbine kadar her şeyiyle başı dertte. Ancak geçen ay gözle görülür şekilde daha neşeli ve aktif bir insan haline geldi. Hetunis aldığını söyledi. Şu anda 72 yaşında.

Ayten Dolgu

Teşekkürler. Siparişimi kolayca verdim.

Candan Keskin

Hazır indirim varken satın alın. Sonra daha yüksek fiyata bile alamazsınız.

 

Latest Recipes