Nautubone Kosovë, përdorimi, komentet, çmimi – krem për dhimbje shpine dhe nyjesh

Must Try

Nautubone përbërja, përdorimi, Kosovë

Nautubone opinionet, blihet, blej, çmimi

Nautubone komentet, Kosovë, përbërja

Nautubone çmimi, komentet, përdorimi

80% e popullsisë së botës ka probleme me kyçet. Sëmundjet e sistemit muskuloskeletor çojnë në paralizë dhe paaftësi. Ilaçi me përbërje natyrale Nautubone është një ilaç efektiv për trajtimin e artritit, përdhes dhe sëmundjeve të tjera të kyçeve.

Le të hedhim një vështrim se çfarë është Nautubone, si funksionon produkti, si ta përdorim atë, cilat janë avantazhet, çfarë ka në produkt, ku të blihet Nautubone dhe cili është çmimi i tij në Kosovë, si dhe të analizojmë komentet dhe opinionet rreth Nautubone në forume.

Cfare ndodhi

Nautubone – krem-pomad natyral i bazuar në aminoglikanet e brirëve të drerit Altai me shtimin e ekstrakteve nga bimët medicinale në një formë aktive natyrore.

Ilaçi ka një efekt maksimal depërtues në zonën e qeses artikulare dhe një efekt të drejtuar në qelizat e indeve të kërcit, kondroblastet, lëngun sinovial dhe epifizat e eshtrave të nyjeve. Kompleksi bioaktiv i aminoglikaneve të brirëve dhe ekstrakteve vendase të bimëve mjekësore ka:

 • Restaurues
 • Anti-inflamator
 • Qetësues kundër dhimbjeve
 • Dekongestant
 • Rigjenerues
 • Vazoprotektive
 • Antiinfektive
 • Veprim shërues të plagëve

Indikacionet për përdorimin e vajit: trajtimi lokal i dhimbjes dhe inflamacionit të kyçeve, muskujve, ligamenteve dhe tendinave me origjinë reumatike ose traumatike.

Indikacionet për përdorimin e barit Nautubone

Të gjitha shkaqet e sëmundjeve të kyçeve ende nuk dihen. Kryesorja është një shkelje e sistemit imunitar të njeriut. Faktorët që rrisin rrezikun e shfaqjes dhe zhvillimit të sëmundjeve të kyçeve përfshijnë:

 • Ndryshime të lidhura me moshën
 • Infeksionet
 • Sëmundje metabolike
 • Trauma
 • Mungesa e vitaminave
 • Sëmundjet e sistemit nervor
 • Imunitet i reduktuar
 • Kequshqyerja dhe mbipesha
 • Shqetësime në punën e sistemit endokrin
 • Predispozicion gjenetik
 • Hipotermi

Përparësitë

Pomadë për trajtimin e nyjeve Nautubone – një mjet i ri që nuk ka analoge. Lehtësia e përdorimit dhe siguria absolute e bëjnë atë një nga barnat më të njohura për patologjitë reumatologjike.

Përparësitë dhe veçoritë e ilaçit për parandalimin e sëmundjeve të kyçeve Artex:

 • Eliminon në mënyrë efektive shqetësimin
 • Nuk ka kundërindikacione dhe efekte anësore
 • Mund të përdoret për një kurs të gjatë pa ndërprerje
 • I përshtatshëm për trajtimin e sëmundjeve dhe lëndimeve kronike

Produkti tregoi rezultate të shkëlqyera në trajtimin e formave të rënda të artrozës me formimin e osteofiteve. Në vetëm një kurs, lëvizshmëria përmirësohet me 70%.

Ilaçi natyral për trajtimin e kyçeve Nautubone përdoret me sukses për parandalimin e sëmundjeve të kyçeve. Xheli përbëhet nga ekstrakte organike dhe ka një efektivitet mahnitës. Rekomandohet nga mjekët. Një grup i balancuar përbërësish nuk e maskon problemin në formën e një procesi inflamator dhe dhimbjes shoqëruese të tij, por eliminon vetë shkakun e çrregullimeve në indin e kërcit. Ilaçi garanton restaurimin e qelizave të kërcit, duke lehtësuar pasojat e lëndimeve dhe duke ngadalësuar procesin natyral të plakjes.

Përbërja e pomadës Nautubone

Ilaçi kompleks Nautubone ka një grup përbërësish të ekuilibruar dhe të zgjedhur me kujdes që jo vetëm lehtësojnë simptomat e patologjisë artikulare, por eliminojnë shkaqet dhe mbrojnë nga shfaqja e tyre në të ardhmen. Xheli bazohet në përbërësit e mëposhtëm:

 • Neutralizimi i vatrave të inflamacionit, restaurimi i strukturës së indit artikular, stimulimi i sintezës së lëngut sinovial, ngadalësimi i procesit të plakjes
 • Heqja e ënjtjes dhe dhimbjes, rritja e qarkullimit të gjakut, mbrojtja e indit artikular dhe lidhor nga inflamacioni
 • Eliminimi i proceseve inflamatore, plotësimi i mungesës së vitaminave, mineraleve dhe elementëve gjurmë, antioksidant, forcimi lokal i imunitetit, mbrojtje kundër shkatërrimit të kockave dhe kërcit
 • Stimulimi i qarkullimit të gjakut, lehtësimi i dhimbjes, rritja e diapazonit të lëvizjes, rritja e sintezës sinoviale

Karakteristikat e veprimit të vajit Nautubone

Xhel me shumë komponentë Nautubone ka një efekt kompleks në të gjitha aspektet e performancës së sistemit musculoskeletal. Përgatitja bazohet në një koncentrat nga brirët e drerit Altai. Ai furnizon trupin e njeriut me kondroitinë dhe glukozaminë, të cilat janë materiali kryesor ndërtues i indit të kërcit. Këto substanca i japin forcë indit kockor, përmirësojnë elasticitetin e indeve lidhëse. Si rezultat, kremi eliminon ngurtësinë dhe dhimbjen.

Karakteristikat kryesore të ilaçit Nautubone:

 • Rritje e mikroqarkullimit në vendet e dhimbjes dhe indeve të inflamuara
 • Ngopja e qelizave me oksigjen
 • Shtypja e procesit inflamator
 • Lehtësimin e sindromës së dhimbjes
 • Eliminimi i fryrjes
 • Restaurimi i strukturës së indit kërcor
 • Heqja e hipertonicitetit të fibrave muskulore
 • Forcimi lokal i imunitetit

Sipas mjekëve, përbërja e kombinuar e ilaçit siguron një efekt të dobishëm në performancën e sistemit musculoskeletal. Pomada është një metodë efektive e terapisë për një sërë patologjish. Një efekt më i theksuar blej Nautubone ka në fazat e hershme të sëmundjes, kur indi artikular nuk është ende subjekt i ndryshimeve degjenerative.

-50%

Latest Recipes