Testo-Y Македонија, каде да се купи, резултати, состав – тајното откритие за раст што ќе го зголеми пенисот + 3,2 см неделно

Must Try

Почитувани

Конечно! Ова можеме да го споделиме со вас…

Во изминативе 2 месеци ја чувавме оваа тајна и умиравме да ви кажеме за неа.

Ако сте наш читател подолго време, знаете дека честопати споделуваме откритија за природни лекови и третмани за коишто науката докажала дека делуваат, а коишто се, од една или друга причина, потиснати на пазарот.

А денес, ќе споделиме со вас приказни за тоа како еден додаток во исхраната им помогна на над 9000 мажи да го зголемат својот пенис од 2 до 4 см и да си ја подобрат сексуалната издржливост и самодовербата. Нивните жени и девојки ова откритие го нарекуваат „Таен творец на порно ѕвезди“ бидејќи нивните партнери станале сексуални ѕверови.

Поради овие тврдења, решивме да спроведеме сопствена истрага и да ја докажеме безбедноста и ефективноста на овој производ.

Филип и Марија, 35 години/28 години

Заедно сме 3 години и живееме во Скопје.

Нашиот сексуален живот наиде на ќор-сокак пред нешто повеќе од една година и бевме свесни дека нашата врска нема да трае долго ако продолжиме така. Затоа, баравме решенија.

Мојот пенис беше долг 9,8 см и ејакулирав за 3 минути. Се консултирав со сексолог, одев во теретана, земав апчињата без рецепт, дури испробав и пумпа што ја видов некаде… Ништо не ми помогна.

Конечно, еден пријател ми препорача да ги пробам овие капсули што тој ги земал веќе некое време. Истражував на интернет и најдов забавни сведоштва што прикажуваат импресивни фотографии пред и потоа. Мажите изјавуваа дека ја спасиле својата врска користејќи Testo-Y. Отсекогаш ми било тешко да верувам во овој вид на публицитет, но овој пат решив да пробам, немав многу што да изгубам.

Ми пристигна 2 дена подоцна во дискретно пакување што мојата девојка не го ни забележа.

Ги следев едноставните упатства, пиев по 2 капсули 2 пати на ден и по 2 недели бев изненаден од мојата огромна големина и енергија…

Мојата девојка исто така забележа кога ја ебев. Се чини дека не ѝ здодеал сексот, туку само сакала огромен тврд кур за да го обожава и да ја пали.

Сега, таа не може да се засити од него.

Речиси секое утро ме буди со пушење и ме моли да имаме односи!

Значи, моите резултати откако почнав да земам Testo-Y, мојот пенис е подолг 5,2 см и исто така е многу подебел. Сега можам да издржам цел 1 час без да свршам и конечно можам да ја задоволам мојата девојка. Помина само месец и половина откако започнав со употреба, но сѐ уште ја имам истата големина и издржливост…

Сексолози и специјалисти препорачуваат Testo-Y – цена, каде да се купи

Бројни лекари го препорачуваат testo-y како производ за еректилна дисфункција и зголемување на големината на пенисот, причината бр. 1 за незадоволството на жените во браковите и врските.

Д-р Томе Богоевски, сексолог

Како лекари, им го препорачуваме Testo-Y на мажите кои сакаат да го зголемат пенисот и/или имаат проблеми со ерекцијата.

Testo-Y не вклучува ниту еден од ризиците што ги има при операција, а сепак неговите ефекти во издолжувањето на пенисот и одложувањето на ејакулацијата се многу задоволителни.

Сѐ повеќе жени и девојки доаѓаат за совет кај мене затоа што не се задоволни од нивниот сексуален живот, но не сакаат да ги напуштат своите мажи. Тогаш им го препорачувам Testo-Y и неретко тие се враќаат со своите мажи за да ми се заблагодарат.

Testo-Y ја зголемува големината на пенисот во просек од 3,1 до 4,2 см, а лично видов колку е успешен кај моите пациенти.

Состојките на Testo-Y имаат неверојатно влијание врз вашата ерекција – состав, што е

Не зборуваме за нови чудни лекови направени во лабораторија (како вијаграта).

Тоа се состојки што се користат илјадници години, за многу различни намени. Најголемото откритие тука е што Testo-Y ги комбинираше заедно и ја откри неверојатната моќ што ја имаат за вашите ерекции.

Најдобриот дел?

Нема несакани несакани ефекти!

Сè што добивате е токму она што го сакате и она што неа ѝ треба!

Издржете подолго во кревет со пенис што пулсира како кога имавте 18 години и бидете мажот што знаете дека може да бидете! Експлодирајте со моќ и енергија така што безбедно и ефикасно ќе го зголемите протокот на крв во вашиот пенис и ќе создадете цврста ерекција што ја задоволува вашата жена (или жени). Запалете ја нејзината примарна страст и натерајте ја да започне да ве обожава како што заслужувате.

Мажи со пениси „како на порно ѕвезди“ што жените ги обожаваат.

Бранко С.

Користам веќе три месеци. До крајот на Testo-Y вториот месец, мојот пенис порасна 5,4 см. Сега е долг 18,6 см, а јас можам да водам љубов половина час без ејакулација.

Оливер Б.

Земам веќе еден месец. Докторот ми го Testo-Y препорача затоа што имав комплекс поради големината на пенисот. Засега, мојот пенис порасна неколку сантиметри, но е многу подебел, а ерекцијата е многу потврда. Дефинитивно заборавив на моите комплекси!

Нашите уредници разговараа со сексолози и хирурзи специјализирани за зголемување на пенисот, тие ги потврдија неверојатните ефекти на Testo-Y врз зголемувањето на пенисот и подобрувањето на изведбата.

ВНИМАНИЕ!

Добивме илјадници е-пораки од мажи кои сакаат да го купат TestoY.

Затоа контактиравме со дистрибутерот и побаравме специјален попуст. Тој се согласи да им понуди ЗДЕЛКА СО ОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕТРАЕЊЕ на нашите читатели.

П.С. Бидете внимателни! Од овие капсули, ПЕНИСОТ МОЖЕ ДА ВИ СТАНЕ ПРЕГОЛЕМ. Ве молиме, прво прочитајте ги упатствата.

Уште корисници на Testo-Y – критике, осврти

Филип

Навистина не ми е криво што го пробав Testo-Y, сопругата е многу задоволна од резултатот и нашите сексуални односи траат 3 пати подолго. Нашата врска е многу поисполнета и добив поголема самодоверба.Само што го завршив моето трето пакување. Без двоумење ќе нарачам уште едно откако ќе ги завршам моите 6 пакувања, но тие велат дека ефектите траат и откако ќе престанете со користење, па затоа ќе се вратам да ви кажам дали е вистина.

Огромен пенис како на порно ѕвезда! Матеј П. дава свое сведоштво

Немав особено мал пенис, но кога еден пријател ми кажа за Testo-Yсакав да го пробам. Резултат: мојот пенис стана огромен! Но, најважно од сè, можам да водам љубов со часови! Што уште би сакал?

Жените сега ме бркаат благодарение на големината на мојот пенис

Бев срамежлива и повлечена личност, сè уште девица на 21 година. Не сум згоден и девојките не ме ни погледнуваа, па затоа никогаш не се осмелував да им пристапам. Откако почнав да земам Testo-Y, мојот живот целосно се промени.

Сфатив дека изгледот не е толку важен. Битна е само големината. За само 1 месец, ги добив првите резултати. После три месеци, мојот пенис стана огромен. И не помина незабележано! Не мислев дека девојките ги забележуваат овие работи, на крајот сфатив дека тоа е сè за што размислуваат!

Сè започна откако поминав неверојатна ноќ со девојка од курсот по англиски јазик. Оттаму почна сè. Исто како што мажите зборуваат за своите односи, така и жените меѓусебно зборуваат за своите сексуални искуства. Потоа сите девојки од мојот курс почнаа да фантазираат за големината на мојот пенис. Сега уживам во незаборавни ноќи. Да ми го кажеше ова некој пред неколку месеци, никогаш немаше да му поверувам…

 

Ристо Л.

Го нарачав Testo-Y од нивната веб-страница и 3 дена подоцна го добив мојот пакет во канцеларијата. Пакетот помина целосно незабележано, моите колеги не се посомневаа во ништо. Ги користев капсулите 6 месеци, а со користењето завршив пред 3 месеци. Резултатите се импресивни и трајни!

Васко Р.

Отсекогаш имав мал пенис и многу се срамев заради тоа. Денес, имам пенис со нормална големина, сопругата е воодушевена, а и јас. Многу сум му благодарен на Testo-Y што ми го смени животот.

Столе Ц.

Живеев во Англија 2 години и таму го открив Testo-Y, многу е познат таму! Драго ми е што сега се продава во мојата земја, ќе можам да го нарачам директно, а трошоците за испорака се евтини.

Никола Д.

Мислам дека сликата зборува за себе… Многу сум горд на мојот кур сега, благодарам Testo-Y!

Марко Ф.

После неколку години срам и разочарување, ми се смачи од мојот мал пенис. Не се чувствував како маж и мојата самодоверба беше мала… Еден пријател ми препорача да пробам Testo-Y . Најдобрата одлука досега! Мојот пенис е огромен, можам да ебам со часови, а жените постојано ме бркаат за секс на брзинка… Тие копнеат по мојот огромен алат!

Гоце Ф.

После 4 месеци користење, пенисот ми порасна 3,8 см. Огромен е! Но Testo-Y имаше втор тотално неочекуван ефект врз мене бидејќи стекнав толку многу самодоверба што станав вистински магнет за девојките. Иако порано не ме ни забележуваа, сега сите ме сакаат! И тие никогаш не се разочарани… Моите пријатели ме прашуваат што се промени, но не доаѓа во предвид да им ја откривам мојата тајна.

Коментари од читателите

Марјан К.

Претходно, мојот пенис беше 10,7 см долг и се плашев да им пристапам на девојчињата или да одам подалеку. За само еден месец, мојот пенис достигна 17,6 см и сега можам самоуверено да ѝ пристапам на секоја девојка.

Мартин Р.

Во брак сум 5 години и за прв пат ја видов сопругата како ужива во сексот. Каква гордост е да се натера да вреска од задоволство, а пред Testo-Y сè беше готово за неколку минути.

Катерина Л.

Со години не сум доживеала оргазам. Се возбудувам читајќи го твојот коментар. Коментарите толку многу ме убедија што ќе му купам едно пакување на мојот сопруг. Ви благодарам многу за препораката.

Павлина Д.

Овој производ го купивме поради проблемот со предвремена ејакулација на мојот сопруг. Проблемот исчезна по неколку дена, а по еден месец неговиот пенис значително порасна.

Давор Т.

Поминаа 3 месеци откако почнав да земам 2 капсули 2 пати на ден. Мојот кур порасна за 4,5 см, а исто така е и подебел. Можам да ебам 20-30 минути пред да ејакулирам и сега сите девојки зборуваат за мене. Дури ми се јавуваат и девојки кои не ги познавам. Testo-Y направи револуција во мојот сексуален живот.

Дарко М.

Го купив овој производ само за да имам поголем кур, но со него ги снема сите мои сексуални проблеми. Повеќе немам сексуална дисфункција или предвремена ејакулација. Мојот кур доби порасна за 4,8 см. Одличен е!

Мери П.

Овој производ го нарачав за мојот дечко. Нашиот сексуален живот не беше многу возбудлив минатата година. По само една недела употреба, повторно започнавме да водиме љубов како на нашата прва заедничка вечер. Ако имате проблеми во кревет, не пропуштајте ја можноста да го нарачате овој производ.

Борис Ј.

Со години, големината на мојот кур беше нешто што ми пречеше. Жалам за сите тие години поминати во депресија поради тоа. Testo-Y ги реши моите проблеми за 2 месеци и сега мојот кур е 19,2 см долг 🙂

Горан С.

Мојата сопруга сега има проблем да го стави мојот кур во нејзината уста. Може сами да го видите. Не мислев дека може да порасне толку многу.

Емилија В.

Некои жени се толку среќни… Им завидувам. Тоа е големо зголемување во должина и во дебелина.

Владимир Д.

Сега мојот кур е поголем и сам можам да одлучам кога да ејакулирам. Заборавив што е тоа предвремена ејакулација, се чувствувам како да сум станал сексуален бог.

Тихомир Р.

Овој производ практично ми го спаси бракот. Мојот пенис е многу поголем и сопругата ужива во него. 😉

Весна Ф.

Неверојатно! А спречува и предвремена ејакулација? Мојот сопруг страда од тоа, па затоа ќе размислам за купување на овој производ. Ќе ме радува ако може да ми одговорите.

Тихомир Р.

Да Весна, претходно ејакулирав за 5 минути максимум. Со Testo-Y никогаш не сум ејакулирал за помалку од 20 минути. А сопругата конечно доживеа вистински оргазми.

Павле Б.

Фала Testo-Y. Ми го спаси бракот! Покрај малиот пенис, немав ерекција веќе 3 години. Сега мојот пенис има нормална големина и имам ерекција по желба. Ако некој овде се прашува дали треба да го купи овој производ, нема потреба да се сомневате. Ми го спаси бракот и им го препорачувам на сите.

Кире Л.

Немам коментар. Ќе ви покажам слика, ваше е да процените. Почнав да го користам пред само 1 месец и мојот кур е подолг за 4,3 см.

Андреј Ц.

Го добив Testo-Y пред еден месец и сега кога го открив блогов, го искористив попустот за да купам за уште 2 месеци. Мојот кур порасна 3,6 см за само еден месец. Навистина е одличен.

Мојот сопруг има секс со мене 7 часа без престан и не се уморува!

2 капсули = 7 часа секс.

– Оф леле, зошто ли му го купив? Мака ми е да имам толку многу секс.

Неговата нова големина е нешто неверојатно!

Здраво на сите! Дали се сеќавате на мојата објава од претходно во којашто зборував за тоа како мојот сопруг веќе не ме задоволува сексуално и колку време има поминато од мојот последен оргазам? Тој не можеше да добие ерекција дури и по орален секс!

Ги испробавме сите можни опции: од вијагра и други стимуланси до јога и тантризам. Залудно! Тој сè уште не можеше… Дури и да дојдеше до ерекција, таа за жал траеше само неколку минути.😞😥

Почнавме да мислиме дека основата на овој проблем е во гените или дека станува збор за симптом на болест, но прегледот не откри сериозни проблеми. Во тој момент, веќе не знаевме што да правиме и не можевме да се справиме со тоа… Јас сум млада и убава, би го оставила доколку тој беше различен… Но, мојот сопруг е одлична личност, совршениот човек за мене! Јас дури и сакам деца со него! Морав да најдам начин.

И најдов!

Гледав ТВ-емисија каде имаше интервју со Хју Хефнер, основачот на магазинот „Плејбој“. Секој знае дека имал активен сексуален живот до крајот на животот. На прашањето: „Како сте во можност да го правите тоа?“ – тој одговори: „Секој маж има иста количина сексуална енергија на почетокот на својот живот. Главната работа е да не дозволиме да исчезне како што поминуваат годините. Вежбам често и тоа ми помага… Но ако мојата сексуална енергија затаи, јас ја будам со помош на „Testo-Y“! 💪💪💪

Што е Testo-Y? Тоа е природен стимуланс, одличен препарат за подобрување на потенцијата и зголемување на нивото на машките хормони. Јас знам за ова долго време… Го зедов телефонот, ја најдов веб-страницата на Testo-Y и без многу размислување го нарачав пакетот.

Експертите велат дека Testo-Y ја подобрува работата на уринарниот систем и го зголемува нивото на тестостеронот, главниот машки хормон. Редовното внесување на производот ја зголемува сексуалната желба, ја подобрува ерекцијата, го продолжува и го подобрува оргазмот.

Времетраењето на ерекцијата е тројно зголемено – што е Testo-Y, инструкции за употреба

За резултатите

Нарачката беше доставена прилично брзо. Истата вечер, на сопругот му дадов од овие капсули под изговор дека се специјални витамини, а јас си купив нешто слично за да не се сомнева. Ефектот на Testo-Y дојде многу брзо. Сепак, не е многу пријатно да им кажувам на сите за тоа, но морам да ви го кажам ова. Јас не можев дури ни да сонувам за толку силен ефект! Не мислев дека мојот сопруг е способен за такво нешто!

Половина час по земањето Testo-Y скокна од креветот. Имаше неверојатно силна ерекција и очите му светкаа од жестока страст. Поставив тајмер и почнавме да имаме секс. Може да ми верувате или не, но аналниот секс, со кој што сакаше да започне, траеше нешто повеќе од 47 минути! И сето тоа после две години без секс во мојот живот! Длабок, груб секс без одмор! Конечно се почувствував жива. 😋😆🍌🍌🍌 Неверојатно задоволство! Потење, стенкање, како во најдобрите порно-видеа. Се чувствував како да имам секс со 3 мажи одеднаш! Testo-Y, чијашто цена е навистина премногу ниска за неговиот ефект, ни го врати нашиот сексуален живот! Мојот сопруг не стана сексуален џин, туку крал на сексуалните џинови!!! Можеме да имаме груб секс 2-3 часа. Да не бев зафатена со други работи, ќе го правев тоа цело време! Се разбира со паузи за храна. Животот е толку краток, не може и не треба да се лишувате од задоволство!👌😁💓💓💓

Мојот сопруг земаше Testo-Y 2 пати на ден. Бевме посреќни од кога било. Порано одел во теретана долго време, многу пред да започне да користи Testo-Y, но во тоа време немал многу мускули. Сега неговите мускули почнаа значително да растат. Велат дека тоа се должи на зголемувањето на нивото на тестостерон. Фала Testo-Y што направивте мојот сопруг да изгледа фантастично!

Мојот сопруг престана да зема Testo-Y пред околу 3 месеци, но нашиот секс сè уште трае со часови. Јас сум комплетно задоволена! Тој има подобро тело од спортист – тестостерон прави чуда 🙂 Работата е, последниот пат се јавив кај производителот на Testo-Y за да нарачам уште производи – ми рекоа дека ефектот е долготраен и дека не е потребно да се зема постојано. Како што можете да видите, поминаа 3 месеци и Testo-Y сè уште ја работи својата работа. 🙂 А јас имам уште едно пакување во случај да ни притреба. Овој производ го препорачувам на мажи кои имаат проблеми со потенцијата. Доколку сакате да го подобрите вашиот сексуален живот без да земате вијагра, Testo-Y е најдобриот избор!

Посетете ја официјалната веб-страница!

2400MKD

  • Огромна ерекција.
  • 100% природен.
  • Подолг сексуален однос.
  • Сексуалниот живот е многу поактивен.
  • Многу високо либидо.

Коментари – TestoY резултати, осврти

Марија

Живеев со моето поранешно момче 5 години и целиот тој период не сакав да имам секс заради неговата слаба ерекција. Како резултат на тоа, раскинавме и го запознав човекот од моите соништа. Ме шокираше во кревет: може да има секс со часови, а пенисот му е тврд како камен! Тој неодамна ми кажа дека TestoY му дава толку многу енергија! 💪👍😎

Јаков

Ова е магија! Користам TestoY еден месец и резултатите веќе ги надминуваат сите мои очекувања. Почнав да привлекувам големо внимание од жените – мојата ерекција ги полудува. Порано издржував само неколку минути, а сега можам да го правам тоа со часови. Благодарам!😁

Тодор

Јас го користам веќе еден месец. Искрено, мислев дека таквите производи се измама за да се ограбат луѓето, но еве видов добри коментари и ниска цена и решив да го пробам. Ерекцијата стана значително посилна и трае дури и по ејакулацијата. Ова би требало да им помогне на оние кои имаат проблеми со потенцијата.

Ацо

Имам искуство од две недели користење на TestoY , можам да потврдам дека е супер ефикасен. Ми беше дијагностицирана еректилна дисфункција, но TestoY ме излечи!

Лилјана

Ви благодарам за информацијата, нарачав TestoY за мојот сопруг. Го добивме вчера и веќе сме изненадени од резултатот. Ефектот е видлив по првото земање! 👍😱

Latest Recipes