VARIKOSETTE në Shqipëriment, çmimi, opinionet, përbërja – xheli për trajtimin e venave me variçe

Must Try

VARIKOSETTE në Shqipëriment, çmimi, opinionet

VARIKOSETTE përdorimi, Albania, blihet, përbërja

VARIKOSETTE përbërja, Shqiperi, blej, Albania

VARIKOSETTE opinionet, komentet, përdorimi

Venat varikoze karakterizohen nga qarkullimi i gjakut i dëmtuar, i cili provokon shfaqjen e dhimbjeve të forta pulsuese, ngërçeve, ënjtjes dhe ndjenjës së rëndimit në këmbë. Venat varikoze dalin mbi sipërfaqen e lëkurës, shfaqen venat merimangë. Në një fazë të hershme, është shumë e vështirë të diagnostikosh vetë sëmundjen, kështu që njerëzit shkojnë te mjeku vetëm kur sëmundja bëhet progresive.

VARIKOSETTE – Kremi për trajtimin e venave me variçe ka një efekt të fortë në muret e enëve të gjakut. Efektiviteti i tij kombinohet me sigurinë absolute për njerëzit e moshave të ndryshme. Produkti i jep një goditje mahnitëse venave me variçe, duke mos i lënë atij asnjë shans. Ai lehtëson shpejt dhimbjen, largon rëndimin dhe ënjtjen dhe normalizon rrjedhjen e gjakut. Përbërësit aktivë veprojnë si nga jashtë ashtu edhe nga brenda.

Në këtë artikull mund të mësoni se çfarë është VARIKOSETTE, si funksionon produkti, cilat janë avantazhet e tij ndaj analogëve në Shqiperi, si të përdorni produktin sipas udhëzimeve për përdorim, ku mund të blej VARIKOSETTE ne Albania dhe cili është çmimi i tij. Gjithashtu në forume mund të lexoni komentet dhe opinionet rreth VARIKOSETTE.

Efikasiteti

Venat e fryra, estetikisht jo tërheqëse, si dhe venat merimangë, zhduken në vetëm një kurs trajtimi. Ky efekt i barit është vërtetuar gjatë provave klinike. Të anketuarit që morën pjesë në testim treguan rezultatet e mëposhtme:

 • 96% u çliruan nga dhimbjet në ditët e para të trajtimit
 • 98% e defekteve kozmetike u zhdukën
 • 100% vuri në dukje ndjenjën e lehtësisë në këmbë

Sipas rezultateve të studimeve, ilaçi mori një certifikatë cilësie që konfirmon sigurinë dhe efektivitetin. Sot kremi përdoret gjerësisht për trajtimin e venave me variçe si në shtëpi ashtu edhe në spital.

Parimi i funksionimit

Një ilaç i certifikuar për trajtimin e venave me variçe ka një efekt terapeutik dhe profilaktik. Efekti i tij në trup është për shkak të veprimit kompleks:

 • Lehtëson rëndimin, ënjtjen
 • Eliminon dhimbjet
 • Normalizon qarkullimin e gjakut
 • Largon venat me variçe dhe defekte të tjera kozmetike
 • Forcon muret e enëve të gjakut
 • Redukton stazën e gjakut
 • Parandalon formimin e mpiksjes së gjakut
 • Përshpejton procesin e resorbimit të hematomave, mavijosjeve

Ilaçi ka një efekt anti-inflamator, anti-sklerotik, hollon gjakun, nuk lejon që mikroflora patogjene të bëhet më aktive.

Përbërja dhe forma e lëshimit

VARIKOSETTE për trajtimin e venave me variçe, shitet në formën e një kremi, i cili përmban vetëm përbërës natyralë që kanë një efekt të dobishëm në trup:

 • Eliminon ulcerat trofike, heq rrjetat venoze, forcon muret e kapilarëve, parandalon mpiksjen e gjakut, redukton kongjestionin në gjak
 • Forcon imunitetin lokal, fillon proceset rigjeneruese në nivel qelizor, lehtëson inflamacionin, lehtëson dhimbjen, ngop me substanca të dobishme
 • Ka efekt analgjezik, hemostatik, rikthen punën e enëve të gjakut, zvogëlon përshkueshmërinë e venave merimangë
 • Përmirëson densitetin vaskular, rikthen reologjinë e gjakut, lehtëson ngërçet, dhimbjet, rëndimin në këmbë
 • Normalizon qarkullimin e gjakut, eliminon kruajtjen, skuqjen, simptomat e dhimbjes, parandalon trombozën
 • Lehtëson inflamacionin, ka një efekt të fuqishëm analgjezik, fillon rigjenerimin e qelizave të dëmtuara
 • Kanë efekt zgjerues në enët e gjakut, ngopin gjakun me mikroelemente shëruese, lehtësojnë spazmat dhe inflamacionet
 • Rivendos indet e dëmtuara, eliminon lodhjen e këmbëve, zvogëlon tonin e muskujve, largon dhimbjet, ënjtjet

Komponentët e bimëve kanë një efekt të butë, i cili shmang efektet anësore, sindromën e varësisë. Gjatë aplikimit të kremit, është e mundur të aktivizoni mbrojtjen e trupit, të shpëtoni nga venat me variçe.

Udhëzime për përdorim

Përdorimi i duhur i kremës lejon jo vetëm heqjen e defekteve të jashtme, por edhe normalizimin e strukturës së enëve të gjakut. Prodhuesi ofron skemën e mëposhtme të aplikimit:

 • Kremi aplikohet në lëkurë të pastër
 • Fërkojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht
 • Procedura përsëritet dy herë në ditë

Periudha e aplikimit, pas së cilës është e mundur të nxirren përfundime në lidhje me efektivitetin e trajtimit, është një muaj. Për të arritur efektin maksimal, procedurat mjekësore plotësohen duke veshur të brendshme kompresuese.

Indikacionet dhe kundërindikacionet

Një agjent kundër varikozës ju lejon të shpëtoni nga sëmundja në një kurs trajtimi. Përdorimi i tij këshillohet për simptomat e mëposhtme:

 • Dhimbje, rëndim në këmbë
 • Shfaqja e rrjetit vaskular
 • Mavijosje e pashpjegueshme
 • Konvulsione (zakonisht gjatë natës)
 • Ndjenja e ngurtësimit, djegies

Kundërindikimet përfshijnë mbindjeshmërinë ndaj një prej përbërësve aktivë, plagë të hapura në zonat problematike. Kremi VARIKOSETTE tolerohet mirë. Nuk shkakton simptoma të pakëndshme, ndjesi shtrëngimi dhe ngjitjeje. Megjithatë, prania e balsamit të limonit në përbërje mund të shkaktojë acarim të lehtë te njerëzit me lëkurë veçanërisht të ndjeshme.

Vlerësime

Ilaçi për venat me variçe VARIKOSETTE në Shqipëriment është në kërkesë, ai blihet nga të gjithë ata që kanë hasur në këtë sëmundje. Shqyrtimet e lëna nga blerësit tregojnë se kremi bën një punë të shkëlqyer me detyrat që i janë caktuar.

Çmimi i vjetër 9600 ALL

çmimi i ri 4800 ALL

Latest Recipes