Clavosan Kosovë, përdorimi, çmimi, komentet – hiqni qafe kruajtjen dhe mykun nga thonjtë dhe këmbët me 1 kurë!

Must Try

Clavosan komentet, blihet, përbërja, Kosovë

Clavosan çmimi, opinionet, përdorimi, blihet

Clavosan blihet, përbërja, komentet, Kosovë

Clavosan opinionet, përdorimi, blej, çmimi

Këmbët e thara prishin pamjen e këmbëve. Megjithatë, faktori estetik nuk është aq i rëndësishëm sa shqetësimi për shëndetin, sepse plasaritjet hapin rrugën për infeksion. Nëse përdorni Clavosan, mund të shmangni pasojat e pakëndshme dhe të përmirësoni gjendjen e lëkurës në këmbë. Vetitë e tij nuk kufizohen vetëm në hidratues – potenciali i produktit është më i gjerë, kështu që këmbët do të rregullohen shpejt. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për gratë, edhe pse burrat nuk duhet të neglizhojnë kujdesin për veten, pasi në të kundërt mund të shfaqen komplikime.

Në këtë artikull, mund të mësoni se çfarë është Clavosan, si të përdorni llak, cilat janë përfitimet e tij, të lexoni komentet e përdoruesve dhe mendimin e ekspertëve. Si të përdorni Clavosan, ku të blini Clavosan në Kosovë dhe cili është çmimi i tij – kërkoni pyetje në artikull. Në forume, ju mund të lexoni komentet dhe opinionet rreth Clavosan.

Kush ka nevojë Clavosan?

Në fillim të ecurisë së sëmundjes mund të mungojë një pasqyrë e gjallë klinike, por me kalimin e kohës situata ndërlikohet dhe shfaqen simptoma që fillojnë të shqetësojnë pacientin dhe ta detyrojnë atë të marrë masa. Midis tyre:

 • Çarje mes gishtave të këmbës
 • Kruajtje e lehtë ose e rëndë
 • Skuqje e zonave të prekura
 • Djersitje e tepruar
 • Aromë e pakëndshme
 • Ndjesia e djegies
 • Sipërfaqja e ashpër e lëkurës
 • Dhimbje gjatë ecjes
 • Qërimi i lëkurës
 • Ndryshime në ngjyrën dhe strukturën e pllakës së thonjve

Nëse keni numëruar të paktën disa shenja nga kjo listë, atëherë mykoza ka filluar të përparojë. Falë përdorimit të produktit Clavosan, të gjitha këto telashe do të zhduken pas disa procedurave dhe një muaj do të jetë i mjaftueshëm për të eliminuar plotësisht kërpudhat. Nuk është e lehtë për të hequr qafe këtë sëmundje, çdo mjek do t’ju tregojë për këtë, por trajtimi i filluar në kohë është tashmë gjysma e suksesit.

Si punon Clavosan?

Efektiviteti i mjetit të paraqitur arrihet për faktin se të gjithë përbërja e tij të dobishëm ndikojnë menjëherë në fokusin e infeksionit me kërpudhat. Ata depërtojnë menjëherë në lëkurë, duke arritur në zonat e inflamacionit dhe duke e bllokuar atë. Tashmë pas aplikimit të parë, kruajtja e fortë e sipërfaqes së lëkurës zhduket, peeling-i ekzistues zhduket, aroma e pakëndshme e lëshuar nga këmbët neutralizohet. Gjatë trajtimit, të gjitha plasaritjet dhe plagët shërohen, thonjtë gradualisht rifitojnë ngjyrën e tyre dhe indet e prekura rigjenerohen. Kërpudhat tërhiqen dhe personi mbrohet për disa vite nga fakti se mund të përballet sërish me një sëmundje të tillë. Dhe është e rëndësishme që përdorimi i këtij ilaçi me betulin të mos shkaktojë ndonjë shqetësim gjatë procesit të trajtimit.

Sekreti kryesor i efektivitetit të këtij ilaçi qëndron në përbërjen e tij. Substancat aktive të përbërësve të tij kanë veti të tilla, për shkak të të cilave ato depërtojnë në shtresat më të thella të dermës dhe shkatërrojnë plotësisht kërpudhat. Clavosan ka efektin e mëposhtëm:

 • Lehtëson kruajtjen e rëndë
 • Ushqen lëkurën me mikroelemente të dobishme, si rezultat i të cilave ajo hidratohet dhe ndalon tharjen
 • Promovon shërimin më të shpejtë të plagëve dhe çarjeve
 • Lehtëson inflamacionin
 • Parandalon dëmtimin e indeve të shëndetshme
 • Përmirëson aktivitetin e gjëndrave të djersës
 • Rrit rezistencën e organizmit ndaj patogjenëve.

Spraji për djersitjen e këmbëve Clavosan është efektiv:

 • Tharjen e lëkurës, duke eliminuar skuqjen e pelenave midis gishtërinjve
 • Rikthen epidermën, duke e bërë lëkurën të butë dhe elastike
 • Shkatërron bakteret, kërpudhat, mikroorganizmat e tjerë, aktiviteti jetësor i të cilave është i dëmshëm për njerëzit
 • Eliminon aromën e pakëndshme, ndihmon në ushqimin e lëkurës së këmbëve, duke e ngopur me oksigjen
 • I përshtatshëm për përdorim nga gratë dhe burrat për të trajtuar djersitjen e tepërt në shtëpi

Sekreti i efektivitetit të këtij produkti qëndron në faktin se përbërësit e tij aktivë, kur janë në kontakt me lëkurën, depërtojnë në shtresat më të thella të epidermës, gjejnë dhe bllokojnë kërpudhat. Në kompleksin Clavosan funksionon si më poshtë:

 • Lehtëson shkaktarin e kruajtjes
 • Hidraton lëkurën (ajo pushon të thahet dhe të shkrihet)
 • Shëron shtresat e sipërme të dermës
 • I kthen një ngjyrë të shëndetshme thonjve
 • Parandalon përhapjen e sporeve dhe dëmtimin e zonave të shëndetshme
 • Normalizon punën e gjëndrave të djersës
 • Redukton ndjeshmërinë e trupit ndaj një irrituesi
 • Lehtëson inflamacionin

Ku mund te blej Clavosan?

Informacion i shpejtë për porosinë:

 • Klikoni butonin BLEJ. Është gjithashtu e mundur të shtypni butonin “më telefononi përsëri” ose të telefononi drejtpërdrejt numrin e specifikuar. Jashtë orarit të punës, ju rekomandojmë të shkruani në postë ose në faqet tona në rrjetet sociale për një përgjigje të shpejtë
 • Ne do t’ju kontaktojmë. Pas vendosjes së një porosie, menaxheri juaj do t’ju kontaktojë sa më shpejt të jetë e mundur për të sqaruar detajet dhe pyetjet
 • Merrni numrin tuaj të parcelës. Ju gjithmonë mund të gjurmoni vendndodhjen e porosisë tuaj duke përdorur numrin TTN, të cilin ne do ta dërgojmë me SMS në telefonin tuaj

Mund të blihet krem për kërpudhat e këmbëve Clavosan me dërgesë në të gjithë Kosovën.

Çmimi normal: 9600 ALL

Çmimi me zbritje 4800 ALL

Latest Recipes