Diatea Shqiperi, çmimi, opinionet, përbërja – mësoni të dalloni realitetin nga trillimi dhe më pas diabeti do të kurohet!

Must Try

Perceptimi i gabuar kryesor i shqipëtarëve për diabetin që të shkurton jetën

Dr. Luan Agolli është një endokrinolog shqiptar. Sot ai konsiderohet si specialisti më i mirë i trajtimit të diabetit në vend. Të gjithë njerëzit e famshëm me diabet përpiqen të arrijnë një konsultë me të. Përfshirë pacientë nga Franca, Gjermania, Britania e Madhe dhe plot vende të tjera vijnë tek ai. Ai është një nga endokrinologët kryesorë në vend. Është autor i 32 librave shkencorë, dhe 3 botime shkencore në revista.

Dr. Luan Agolli rrallë herë jep intervista, por ai ka rënë dakord t’i përgjigjet disa prej pyetjeve të korrespodentit tonë. Më poshtë do të gjeni këshilla të rëndësishme për t’ju ndihmuar në luftën kundër diabetit.

Dr. Luan agolli është absolutisht i sigurtë që tipi ii (2) i diabetit mund të kurohet me anë të njohurive të reja moderne.

Temat e përfshira në material:

 • Cila është gjëja më e rëndësishme kur kujdesemi për diabetin?
 • Pse 95% e diabetikëve nuk arrijnë të përballen me patologjinë e tyre?
 • Kur ka një shans për një shërim të plotë nga diabeti?
 • Cilat janë metodat moderne të kurimit të sëmundjes së diabetit?

Mjekët japin alarmin dhe zinxhirët e farmacive mashtrojnë pacientët

Dr. Luan Agolli:

Sot, barnat me bazë metformine janë themeli i shumicës së metodave të trajtimit të diabetit. Sidoqoftë, kjo është një gabim i pacientëve të painformuar dhe mjekëve. Metformina është një rrugë drejt sëmundjes së mëtejshme dhe vdekjes së hershme. Ky nuk është trajtim fare. Nëse shkoni tek mjeku juaj me diabet të tipit II (2) dhe ai ju sugjeron një trajtim bazuar në këto barna, largohuni prej tij.

Të gjitha këto barna rrisin nivelet e insulinës në gjak në nivele kritike. Duke patur kaq shumë insulinë, gjaku bëhet i trashë, si qumështi i kondensuar. Në sasi të mëdha, insulina shkakton dëme të pakthyeshme në trup. Shkatërron mëlçinë, veshkat dhe organet e tjera sekretuese. Insulina është e ngjashme në përmbajtje dhe veprim me acidin e stomakut. Imagjinoni se çfarë do të ndodhte nëse acidi i stomakut mbushte organet tuaja të brendshme. Kjo do t’i digjte ato me acid!

Një nivel i rritur i insulinës, duke shkatërruar qelizat, kontribuon që ato të ndahen jo normalisht, dhe nga kjo mund të formohet kanceri. Sipas statistikave, për këtë arsye, KANCERI ZHVILLOHET në 28% të diabetikëve.

Përveç kësaj, nivelet e larta të insulinës çojnë në një bllokim të shpejtë të enëve të gjakut me kolesterol, pasi gjaku i trashë rrjedh shumë keq me insulinën. Si rezultat, enët e gjakut bllokohen me kolesterol, i cili nga ana e tij çon në presion të lartë të gjakut. Presioni i lartë i gjakut ndodh në 98% të diabetikëve. Me pas mund të shfaqen shumë probleme të tjera me sistemin kardiovaskular.

Lista e efekteve kërcënuese të terapisë me metforminë

 • Çrregullime gastrointestinale (zakonisht diarre, djegie të stomakut, gromësima, ulçerë në stomak).
 • Hipertensioni – presion i lartë i gjakut, veçanërisht në mbrëmje, dhimbje koke, zhurmë në veshë etj.
 • Cirroza e mëlçisë – qelizat e mëlçisë kthehen në ind lidhës dhe nuk pastrojnë më gjakun, i gjithë trupi është i mbushur me toksina të ndryshme.
 • Gurët në veshka për shkak të sekretimit intensiv të kripërave dhe sheqerit.
 • Sëmundjet onkologjike.
 • Vdekja e hershme për shkak të enëve të gjakut shumë të dëmtuara.
 • Verbëri.

Zhvillimi i patologjive, sigurisht që varet nga kohëzgjatja dhe numri i barnave të përdorura, si dhe nga karakteristikat individuale të personit. Sidoqoftë, është e pamundut t’i shmangësh ato plotësisht.

Nëse metformina vret, pse ta përdorësh atë?

Dr. Luan Agolli:

Fatkeqësisht, sot jo shumë mjekë kujdesen për shëndetin e pacientëve të tyre. Askujt nuk i intereson. Ata thjesht bëjnë punën e tyre dhe paguhen. Atyre nuk i intereson nëse shëroheni apo jo. Prandaj, ata, me të vërtetë nuk e shqetësojnë veten me mendime, ata thjesht rekomandojnë atë që u rekomandohet atyre nga autoritetet nga ministria. Dhe këto janë ilaçe të bazuara në metforminë, sepse shitja e tyre është fitimprurëse. Po, këto barna funksionojnë, por përkohësisht.

Indiferenca nuk shëron! Pacientët, nuk e dinë se çfarë pasojash i presin nga përdorimi i vazhdueshëm i këtij ilaçi dhe mjekët nuk e konsiderojnë të nevojshme t’u tregojnë.

Trajtimi i diabetit me kimikate të ashpra është një krim! Por diabeti i tipit II (2) mund të shërohet! Gjëja kryesore është të zgjidhni trajtimin e duhur.

Shpesh më drejtohen pacientë që janë trajtuar me metforminë për shumë vite. Këta janë njerëz të sëmurë që janë plakur herët.

Sërish shpesh, diagnoza e diabetit mellitus të tipit II (2) zbulohet tek pacientët aksidentalisht gjatë ekzaminimit. Në të njëjtën kohë, deri më tani, pacienti zakonisht ndihet mirë dhe kurrë nuk do të kishte menduar se kishte sheqer të lartë në gjak. Dhe më pas rekomandohet metformina, dhe që ajo të japë efekt me kalimin e kohës doza duhet të rritet.

Si rezultat, niveli i sheqerit në gjak zvogëlohet, por me kalimin e kohës, gjendja e personit fillon të përkeqësohet. Pacienti fillon të ndjejë lodhje kronike, ankohet për mbipeshën, presionin e lartë të gjakut, dhimbje koke. Këmbët fillojnë të fryhen, dhe në mëngjes edhe fytyra. Ka zhurmë në veshë. Mpirja e gishtave dhe ftohja në gjymtyrë. Vizioni dhe kujtesa përkeqësohen.

Mjekët thonë se është diabet. Por në fakt është e gjitha për shkak të insulinës! Më saktësisht, për shkak të metforminës, e cila rrit prodhimin e hormoneve në vlera anormale!

Gjithësesi, mos mendoni se nuk keni nevojë të trajtoni diabetin! Nëse jeni duke zgjedhur midis trajtimit të diabetit me metforminë ose mos trajtimit të tij, atëherë patjetër që duhet të zgjidhni opsionin e parë. Diabeti i tipit II (2) do t’ju vrasë edhe më herët nëse lihet i patrajtuar. Por me simptoma të tjera.

Si reçel, kështu duken organet e brendshme të diabetikëve. Mëlçia, stomaku, veshkat, zemra dhe më e rëndësishmja, enët e gjakut…

Enët e shkatërruara të gjakut dhe organet e brendshme!

Imagjinoni qershi ose mjedra të sheqerosura. E njëjta gjë ndodh në rastin e diabetit me të gjitha enët e gjakut. Muret e enëve të gjakut janë të ngopura me sheqer dhe bëhen të brishtë. Si rezultat, enët e gjakut humbin aftësinë e tyre për tu ngushtuar dhe zgjeruar. Enët e vogla të gjakut vdesin së pari, pastaj ato të mesme dhe të mëdha. Enët e gjakut ushqejnë organet e brendshme. Shkelja e furnizimit me gjak çon në zhvillimin e sëmundjeve kronike.

Si ju shkatërron diabeti nga brenda:

 • Humbja e shikimit

Diabetikët verbohen. I verbër përgjithmonë. Është e pamundur të normalizohet vizioni i pacientëve me diabet mellitus edhe me ndihmën e operacionit me lazer, sepse si rezultat i shumë hemorragjive ndosh shkëputja e retinës.

 • Shkatërrim i veshkave

Sheqeri bllokon uretrat. Si rezultat, ambienti në veshka bëhet shumë i ëmbël. Sheqeri është si një ruajtës. Ai i kthen veshkat sherbet, dhe ato shuhen gradualisht. Dështimi kronik i veshkave është vetëm maja e ajsbergut. Veshkat mund të mos kthehen më.

 • Nyjet bëhen të palëvizshme

Lëngu synovial siguron lëvizjen e kyçeve. Kur enët e gjakut nuk ushqejnë më nyjen, lëngu synovial nuk prodhohet më. Nyja thahet dhe shembet. Personi përballet me një dhimbje të tmerrshme. As ilaçet kundër dhimbjeve nuk ndihmojnë. Nyja shembet plotësisht. Personi humbet aftësinë për të lëvizur pa ndihmën e të tjerëve.

 • Sistemi nervor nuk reziston

Nervat, si shumë organe të tjera, vuajnë nga sheqeri i tepërt. Me kalimin e kohës, diabetikët zhvillojnë psikozë, personi bëhet i paekuilibruar emocionalisht. Ata shpesh vuajnë nga depresioni, nuk u pëlqen asgjë. Duan të shkojnë në shtrat dhe urojnë të vdesin.

 • Lëkura ka filluar të prishet!

Në fillim thahet shumë, shfaqen gërvishtjet, pastaj ekzema, dhe më pas ulcerat. Muskujt dhe kockat prishen nga lëkura. Shfaqet një erë e pakëndshme. E gjitha përfundon me vdekjen e indeve të lëkurës ose infeksion bacterial.

Sidoqoftë, diabeti është një sëmundje shumë e rrezikshme. Ndoshta dhe më i rrezikshmi. Më vjen keq për ata që janë diagnostikuar me diabet. Mundohem t’i ndihmoj, por gjithçka varet prej tyre.

Nëse jo me anë të metforminës, si duhet të trajtohet diabeti? Merrni, për shembull, një të moshuar mesatar që has diabin për arsye të moshës. Tani niveli i sheqerit po rritet vazhdimisht. Supozoni se ai është në metforminë dhe nuk ndihet mirë. Çfarë mund të bëjë ai për të trajtuar diabetin? A mund të shërohet?

Dr. Luan Agolli:

Edhe një herë, dua t’ju kujtoj se diabeti mellitus i tipit II (2) është një sëmundje komplekse, e rrezikshme dhe sistematike. Kjo nuk është një ftohje apo diarre. Kjo është shumë më keq. Patologjia përhapet në të gjithë trupin dhe për këtë arsye edhe trajtimi duhet të jetë sistematik. Është E PAMJAFTUESHME DHE E DËMSHME që thjesht të rrisni nivelet e insulinës.

Trajtimi i diabetit duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe të bëhet vetëm me ato ilaçe që jo vetëm ulin nivelet e sheqerit, por gjithashtu ofrojnë siguri për të gjithë trupin.

Kontrolli i diabetit në duart tuaja – Diatea përdorimi, blej, në Shqipëriment

Nëse po flasim për ilaçe specifike që njerëzit mund të përdorin për të trajtuar diabetin vetë, atëherë unë do të rekomandoja një ilaç si Diatea. Në vitin 2015, ajo u zhvillua nga Instituti Shqiptar i Endokrinologjisë. Ky është një ilaç kimik si metformina, por një ilaç antidiabetik kompleks natyral që përmban më shumë se 60 (!) përbërës aktivë.

Ilaçi përmban të gjitha vitaminat më thelbësore, makro dhe mikroelementë për diabetin e sheqerit të tipit II (2).

Diatea nuk dëmton trupin. Për më tepër, ajo forcon trupin e prekur nga diabeti. Por më e rëndësishmja, mka një efekt pozitiv në të gjitha aspektet.

Efektshmëria e Diatea është e pashembullt! Pasi kemi filluar të rekomandojmë këtë ilaç për pacientët tanë, përqindja e rikuperimeve… e kam fjalën që kurimi i plotë i diabetikëve u rrit në 96%. Kjo do të thotë që 96 nga 100 njerëz i thonë lamtumirë patologjisë. Nuk ka më sheqer të tepërt dhe ata ndihen shkëlqyeshëm.

Një letër e sinqertë për kujdesin ndaj diabetit

Dua t’ju tregoj një letër nga Elona Biburi, një pensioniste shqiptare. Ajo nuk u trajtua në klinikën tonë (nuk mund të vinte tek ne sepse nuk ndihej mirë). Asaj ju rekomandua Diatea përmes konsultave me anë të telefonatave. Në fund, ajo ndihet shkëlqyeshëm.

Ja çfarë shkruajti ajo.

Elona Biburi, 67 vjeç. Pensioniste shqiptar me diabet. Ajo jeton në Tiranë.

Pse mjekët e tjerë u fshehin njerëzve një ilaç kaq të mrekullueshëm si Diatea? Kam pasur diabet të tmerrshëm. Unë kam qenë e sëmurë që në moshën 28 vjeçare. Nga mosha 49 vjeç fillova të kem probleme serioze me sytë dhe veshkat. “Ato nuk funksiononin, unë mund të nuhasja aceton. Vajza ime nuk mund të ishte me mua gjatë gjithë kohës. Plus ulçera të vazhdueshme të këmbëve dhe majat e gishtave të zeza. Po vdisja, e thënë me pak fjalë. Mjekët tanë më thanë se më kishte mbetur pak kohë”.

I thashë vajzës time të mendonte për ditët e mia të fundit. Kam pasur një jetë të mirë, por ende nuk isha gati të vdisja. Edhe kur ulërija histerikisht se doja të vdisja, nuk e dëshiroja me të vërtetë. Klinika juaj ishte bërë shpresa ime e fundit. E dija që ju po trajtonit me sukses diabetin, por ende nuk po e besoja – të gjithë më thanë se nuk mund të shërohet, se do të ishte përpjekje e kotë. Prandaj nuk shkova. Por pastaj e pashë në TV dhe vendosa të telefonoja.

Faleminderit shumë për këshillën tuaj dhe për Diatea, që më dërguat. Fillova menjëherë ta përdorja. Kanë kaluar katër muaj që nga ajo kohë, dhe unë jam akoma gjallë. Dhe do të jetoj më gjatë, siç thonë mjekët, niveli im i sheqerit është kthyer në normalitet. Edhe vetë e ndiej. Në këto 10 vitet e fundit, nuk jam ndjerë ndonjëherë kaq e shëndetshme dhe pa diabet sa tani! Fillova të bëj gjumë më të mirë, etja ime e pandalshme u zhduk, ndalova së vrapuari për në tualet çdo orë, nuk kisha më shenja lodhjeje dhe dobësie të vazhdueshme. Presioni i gjakut gjithashtu u përmirësua. Fillova të shoh më mirë. Jam ende duke u rikuperuar, por jam i sigurt që do të shërohem. Faleminderit shumë Diatea.”

Na tregoni sa shpejt mund të shërohet me Diatea?

Dr. Luan Agolli:

Të them të drejtën, procesi nuk është i shpejtë, por ndodh avash avash. Kjo zgjat njëfarë kohe, mund të zgjasë deri në gjashtë muaj.

Duhet të jeni të përgatitur për një trajtim afatgjatë. Por pas trajtimit, nuk keni më nevojë të merrni ilaçe dhe mund të bëni një jetë normale të shëndetshme si më parë.

Diatea i ndihmon të gjithë, përfshirë të moshuarit me sistem imunitar të dobët.

Unë do t’ju tregoj hap pas hapi se çfarë ndodh gjatë trajtimit.

 • Restaurimi vaskular

Efekti kryesor i Diatea është se jo vetëm që heq sheqerin në gjak nga gjaku, por gjithashtu normalizon nivelet e glukozës. Gjithashtu tret sheqerin që tashmë ka depërtuar në muret e enëve të gjakut. Muret e enëve të gjakut, sikur janë çliruar nga akulli, përsëri fitojnë aftësinë e shtrëngimit dhe shtrirjes. Mpiksjet e gjakut treten, enët e gjakut pastrohen. Kapilarët e vegjël restaurohen. Si rezultat, presioni i gjakut ndalon së rrituri, ligështia dhe përgjumja fillojnë dhe zhduken, dhe shërimi i plagëve përmirësohet. Përveç kësaj, personi ka më shumë energji. Njerëzit menjëherë dëshirojnë të bëjnë punët e shtëpisë dhe të kujdesen më shumë për veten e tyre.

 • Normalizimi i nivelit të glukozës

Diatea nuk rrit nivelet e insulinës dhe për këtë arsye nuk është e dëmshme. Por ka një efekt jashtëzakonisht të dobishëm, zvogëlon rezistencën ndaj insulinës. Kjo është një anë shumë e mrekullueshme. Përbërësit biologjikisht aktivë të ilaçit depërtojnë drejtpërdrejt në qelizat e muskujve, dhjamit dhe mëlçisë dhe i stimulojnë ato, në mënyrë që të fillojnë t’i përgjigjen më mirë pranisë së hormonit në gjak. Në mjekësi, ky proces quhet “formim sekondar i qelizave”. Si pasojë, me kalimin e kohës, qelizat fillojnë të konsumojnë glukozë në mënyrë më aktive, gjë që çon në uljen e përqendrimit të saj në gjak. Kjo është mënyra më e sigurt për trupin që të thithë glukozën.

Pacientët fillojnë të ndihen mirë në çdo kohë të ditës, përfshirë edhe pas ngrënies. Ata nuk janë më të etur. Nuk ka më ekzemë dhe skuqje. Kruajtjaa e organeve gjenitale zhduket. Pacientët ndalojnë së përdoruri tualetin shpesh.

Stabilizimin e sheqerit në gjak – Diatea çmimi, Albania, blihet

Nëse flasim për tregues fizikë, atëherë niveli i hemoglobinës së glikizuar zvogëlohet, përqendrimi i sheqerit dhe acetonit në urinë zvogëlohet.

 • Yndyra e tepërt shkrihet!

Vetëm me humbjen e 10 kg, rreziku i pasojave të rrezikshme të diabetit zvogëlohet me pothuajse 50%..

 • Normalizimi i potencës

Shumë diabetikë janë impotentë. Një nga efektet mahnitëse të Diatea është normalizimi i niveleve të testosteronit dhe rikthimi i fuqisë. Edhe në moshën 50, 60 vjeç meshkujt mund të bëjnë seks.

 • Përmirëson gjendjen e lëkurës, kockave dhe muskujve

Lëkura e dëmtuar rëndë përmirësohet. Ulcerat shërohen, lëkura ndalon së qenuri e thatë. E njëjta gjë ndodh me kockat, përbërja e tyre e shëndetshme rikthehet, ato kanë tendencë të jenë të brishta. Shërimi ndodh në të gjitha indet, muskujt bëhen elastikë.

 • Efekti flutur për diabetikët!

Efekti i Diatea është i ngjashëm me përplasjen e krahëve të fluturave, i cili shkakton një reaksion zinxhir të shërimit të organeve të brendshme dhe një përmirësim të përgjithshëm. Duke filluar me normalizimin e funksionimit të enëve të gjakut dhe në rivendosjen e vizionit dhe të nyjeve.

 • Zgjim më i lehtë

Do të zgjoheni në mëngjes dhe do të ngriheni lehtë nga shtrati – nuk keni nevojë ta detyroni veten të ngriheni, të shtriqeni apo të fërkoni këmbët e mpira, apo të kërcisni qafën. Në mëngjes, trupi juaj është plot energji dhe forcë.

 • Shëndet dhe humor i shkëlqyer

Në mëngjes dhe tërë ditën. Do të flini mirë dhe mjaftueshëm. Trupi juaj ndihet më i ri. Nuk keni pse të vraponi në tualet natën. Asgjë nuk dhemb dhe nuk keni më kruajtje.

 • Mëngjes i shijshëm

Ju do të plotësoni menunë tuaj me ushqime të ndryshme, nuk do të keni më nevojë të ndiqni një dietë të rreptë. Ju kujtohet shija e disa pjatave që me siguri i keni harruar prej kohësh. Nuk ka më dietë me sa më pak karbohidrate. Shijoni pjatat tuaja të preferuara!

 • Forcë si ajo e një heroi

Pas daljes nga shtëpia, nuk duhet të shqetësoheni më për këmbët – nuk e perceptoni ecjen si detyrë, madje do të ndjeni dëshirën të ecni gjithë ditën dhe këmbët nuk lodhen dhe nuk fryhen. Sandalet, këpucët, çorapet nuk do të lënë më shenja në këmbët tuaja.

 • Qetësi absolute

Ju jeni plotësisht të qetë dhe të relaksuar. Nuk ka më dhimbje konstante, duke ju ndaluar të përqendroheni gjëkundi tjetër. Kur asgjë nuk dhemb, gjërat e zakonshme, si tingujt, aromat që janë harruar prej kohësh ndihen më të përforcuara.

 • Vizion më i mirë.

Edhe shikimi i dëmtuar rëndë gradualisht do të fillojë të rikuperohet me kohën. Gjërat që më pari i shihnit me vështirsi, tani do tju qartësohen. Ju mund ta shihni përsësi numrin e autobusit nga larg, mund të admironi përsëri bukurinë e natyrës.

Dhe më e rëndësishmja, zgjat jetën tënde! Në të njëjtën kohë, edhe në pleqëri, do të ndiheni të shëndetshëm dhe të fuqishëm. Nuk keni pse të mundoni të dashurit tuaj, ju kujdeseni vetë për veten tuaj.

Mungesa e Diatea në farmacitë shqiptare!

Me sa dimë, është jashtëzakonisht e vështirë për të blerë Diatea në farmaci. Ky ilaç rrallë herë është i disponueshëm. A është kjo e drejtë? Çfarë këshille do të jepnit për diabetikët shqiptarë?

– Po, vërtet. Diatea është në dispozicion në sasi të vogla, të kufizuara dhe për këtë arsye nuk arrin në farmaci. Shumica e saj, për fat të keq, shkon jashtë vendit, disa janë blerë nga klinikat private.

Por kam një lajm të mirë për lexuesit e revistës suaj: pasi u këshillova me kolegët, vendosa t’u ofroj lexuesve tuaj grupin e Diatea, që kishim porositur më parë me çmim më të ulët. Ne do t’ua dorëzojmë ilaçet njerëzve direkt në shtëpitë e tyre me postë. Në çdo rajon të Shqipërisë.

Unë do t’ju tregoj për kushtet për të porositur Diatea.

Ju duhet të:

 • Ju duhet të ndodheni në Shqipëri. Diatea Ne nuk do të bëjmë dërgesa jashtë vendit..
 • Diatea mund ta merrni vetëm për pëdorim personal. Ne kërkojmë nga rishitësit të mos e shesin Diatea me çmim më të lartë. Të bësh para në kurriz të njerëzve të sëmurë është çnjerëzore! Diatea do të dërgohet tek një personnë sasinë e nevojshme për të trajtuar vetëm NJË person – (ose dy persona nëse ka më shumë se një person diabetik në familje) Shfrytëzojeni këtë shans përpara të tjerëve!

Fatkeqësisht, ne nuk kemi mjaftueshëm nga ky ilaç për të gjithë diabetikët në Shqipëri. Prandaj, ne vendosëm t’ua ofrojmë atyre mundësinë që lënë një kërkesë në sajtin tonë sa më shpejt. Nëse dëshironi të kuroni diabetin me këtë ilaç unik, ju këshilloj ta porosisni atë sa më shpejt që të jetë e mundur sa është akoma në gjendje.

Çmim i ulët!

Diskutim – Diatea komentet, opinionet, përbërja

Fatmira Hyseni

Faleminderit shumë! U përpoqa të blej ilaçin Diatea në një klinikë tjetër. Më thanë se shitet 10 herë më shumë se çmimi normal. Nuk pranova. Dhe pastaj miku im tregoi një link me këtë artikull. Unë porosita nga këtu dhe më erdhi shumë shpejt. Jam duke u trajtuar dhe kam filluar të shoh rezultate!

Adriatik Saraçi

I konfirmoj me bindje fjalët e mjekut! Metformina është e keqe – njerëzit duan të fitojnë para prej saj! Unë e kam përdorur për shtatë vjet. Dhe nuk kam patur rezultate. Niveli i sheqerit vazhdoi të rritej. Gjërat filluan u përkeqësuan. Dhe pastaj gjeta Diatea. Është një ndjenjë e mahnitshme. Ky ilaç natyral përmirëson vërtet gjendjen, ndryshe nga kimikatet e rrezikshme. E rekomandoj Diatea për të gjithë ata që kanë nevojë.

Nafie Haxhia

Edhe unë gjithashtu vuaja nga diabeti derisa zbulova Diatea. Jeta ime po kthehej në atë të një pensionistje. Kisha edhe tension të lartë të lartë të gjakut (200-230) plus sheqer të lartë në gjak, gjë që më bënte të villja vazhdimisht. Përveç kësaj, unë isha mbipeshë – 120 kg dhe e shkurtër. Ënjtje dhe gulçim, vuaja nga të gjitha. Trupi im ishte i djersitur gjatë gjithë kohës. Tani nuk është më. Unë iu nënshtrova ciklit të Diatea. Tani ndihem si një person i ri. Kam humbur peshë, presioni im i gjakut ka ndaluar së rrituri. Në përgjithësi, jam e kënaqur, gjë kjo që e dëshirojnë të gjithë.

Agron Toska

Është një ilaç i shkëlqyer për uljen e sheqerit. Brenda një muaji, sheqeri më ra nga 14 mmol / l në 7.9!

Sherif Kodra

Faleminderit, unë e kam porositur. Konsulenti më telefonoi, e pyeta sa ilaç kishte mbetur. Ai tha se kanë mbetur rreth 15 pako, por ka gjithnjë e më shumë- ndoshta gjithnjë e më shumë njerëz po mësojnë për këtë mundësi. Ilaçi do të mbarojë së shpejti.

Shkëlqim Tafaj

Çdo sëmundje për dikë është një vuajtje, për të tjerët është një biznes. Farmacitë e kanë treguar prej kohësh fytyrën e tyre të vërtetë – gjithçka që ata kanë nevojë nga ne janë paratë dhe shëndeti i dobët!

Turfan Erzeni

Unë kam diabet dhe u bëra më mirë. Tani përdor Diatea, çdo vit për të shmangur rikthimin. Patjetër që ua rekomandoj atyre që nuk e kanë provuar këtë ilaç!

Eglantina Loci

Diatea ka mbaruar!!!!!!!! Unë nuk isha në kohë për të bërë një porosi pasi kishte mbaruar. Ata thonë se ishte në dispozicion dje, por sot nuk ka mbetur më asgjë. Diabeti tashmë më ka lodhur. Nuk di çfarë të bëj. I kisha shpresat tek Diatea. Ku mund ta gjej tjetër??

Anlika Dukja

As unë nuk e bëra dot porosinë në kohë. Çfarë të bej tani??? Një mik më tregoi për Diatea. Foli shumë fjalë të mira për të, ai gjithashtu donte të porosiste, por nuk mundi ashtu si unë.

Liza Pagusha

Përshëndetje. Unë jam 59 vjeç, pesha ime nv fillim ishte 124 kg, pesha ime tani është 80 kg, jam 168 cm e gjatë. Niveli i glukozës varionte nga 18 në 12, ndonjëherë ishte 29. Tani qëndron 5.0. Kam marrë Diatea për 3 muaj me rradhë. Jam e lumtur me rezultatin. Asnjë ilaç nuk më ka ndihmuar kaq shumë.

Adrian Gjikola

A do të vazhdoni ta shisni? Dhe kur? Edhe unë dua te porosis!!!

Enita Hasanpashaj

Diatea doli përsëri në shitje! Sipas faqes së internetit, klinika ka ofruar edhe 1000 pako të tjera për diabetikët shqiptarë! Sipas mjekëve, kjo është furnizimi i fundit që ata mund të shpërndajnë.

Marlis Kollaçi

Faleminderit! E kam porositur. Më njoftuan se do ta merrja ilaçin pasnesër. Do të filloj mjekimin menjëherë.

Altjon Duri

Ilaçi është i shkëlqyer. Unë kam një javë që e kam marrë dhe tashmë kam vërejtur ndryshime pozitive. Kontrolloj nivelin e sheqerit disa herë në ditë. Rritet shumë më pak. Nëse vazhdon kështu, kam të gjitha shanset të shërohem.

Ylli Muça

Diabeti është një sëmundje shumë tinëzare. Unë tashmë jetoj me të prej 4 vitesh, nuk kisha shqetësime të tjera, vetëm gojën e thatë. Kështu që nuk besoja se mund të përkeqësohej. Por kohët e fundit më ra të fikët. Më dërguan në spital, dhe aty bënë disa analiza. Rezultatet ishin të tmerrshme. Veshkat e mia janë në një gjendje pothuajse kanceroze, enët e gjakut janë konsumuar aq shumë saqë mjekët u tronditën.

Alketa Pilkati

Babai im ka diabet dhe nuk dëshiron të marrë asnjë ilaç. A e di dikush nëse Diatea mund të kryejë punë e ta ndihmmojë?

Elona Dymyshi

Sigurisht që do ta ndihmojë! Në çdo rast, është më mirë ta provosh, veçanërisht duke marrë parasysh dhe se Diatea është shumë më e lirë se, të themi, metformina.

Donika Kokoveci

Diatea është një ilaç i mrekullueshëm. Vajza jonë u diagnostikua me diabet. Ajo është vetëm 7 vjeçe. Nuk doja t’i jepja ilaçe kimike pasi është shumë e vogël. Jam konsultuar me shumë endokrinologë. Vendosëm të zgjedhnim Diatea. E ndihmoi jashtë mase shumë. Sheqeri pothuajse ka ndaluar të rritet. Diatea.

Flutura Pashaj

Faleminderit! Arrita të bëj një porosi përpara se të mbarojë!

Erzana Budi

Faleminderit shumë për këtë artikull, shpresoj t’i ketë ndihmuar njerëzit ndopak.

Kostandin Canaj

Faleminderit. E kam bërë një porosi.

Latest Recipes